Ostrzegają przed wiatrem - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 05 październik 2017 10:49

Ostrzegają przed wiatrem

Napisał 

To może być niespokojna noc. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie wydał ostrzeżenie o silnych podmuchach wiatru, które prawdopodobnie wystąpią w naszym mieście.

- Jesteśmy gotowi na możliwość wystąpienia nietypowych zjawisk atmosferycznych. Ostrzeżenie otrzymały również pobliskie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które także mają do dyspozycji sprzęt pomocny przy usuwaniu skutków wichury - mówi Paweł Dańko z KP PSP w Świdniku.

Strażacy apelują, aby przede wszystkim zabezpieczyć rzeczy, które przetrzymujemy na balkonach lub przy domach, a które mogą zostać porwane przez wiatr i, o ile jest taka możliwość, nie przebywać i nie parkować pojazdów w pobliżu drzew. Należy także zachować szczególną  ostrożność podczas jazdy samochodem. Po pierwsze ze względu na mogące się łamać konary, po drugie, przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń, istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21.00 do jutrzejszego poranka. W trzystopniowej skali nasze województwo zostało objęte dwustopniowym alarmem. Wiać będzie z południowego zachodu i zachodu, z prędkością dochodzącą do 100 km/h.