Wydrukuj tę stronę
czwartek, 05 październik 2017 08:22

Medalowa dwunastka

Ostrawa była gospodarzem międzynarodowego turnieju taekwondo  ITF Moravia Open. Do Czech zjechali reprezentanci 6 krajów, w sumie ponad 300 zawodników. Wśród nich nie zabrakło sportowców z LKSW Dan Świdnik. Każdy z dwunastoosobowej ekipy wrócił do domu z medalem.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Daniel Cur, który wywalczył złoto w układach formalnych i srebro w walkach. Świetnie zaprezentowała się Oliwia Frączyk. Zawodniczka nie miała sobie równych w walkach, do tego dołożyła drugie miejsca w układach i technikach specjalnych. Na najwyższym stopniu podium stawali także Łukasz Oleszek (układy),  Julia Matyś (walki), walcząca, ze względu na połączenie kategorii, ze znacznie większymi przeciwniczkami, Daniel Marciszkiewicz (walki) i Paweł Wilczopolski (walki), który był także trzeci w układach. Pozostali reprezentanci LKSW Dan wywalczyli następujące miejsca: Małgorzata  Ciesielska – srebro walki, brąz układy, Tomasz Gumienniak – srebro układy, Natalia Oleszek – srebro układy, Mateusz Buda – brąz walki, Jakub Trześniak – brąz walki.

W klasyfikacji drużynowej świdniczanie, którzy wspólnie z PKSW Azja Pabianice reprezentowali Polskę, zajęli trzecie miejsce.

LKSW Dan prowadzi zapisy na zajęcia z taekwondo i kickboxingu. Treningi odbywają się w Zespole Szkół nr 1, przy ul. Okulickiego 13. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 602 351 585 lub na stronie www.lkswdan.pl