1000 powodów by czytać - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 03 październik 2017 13:14

1000 powodów by czytać

Napisała 
1000 powodów by czytać fot. SP nr 7

Książki przygodowe, fantastyczne, historyczne i wiele innych już wkrótce mogą powiększyć zbiory biblioteki Szkoły Podstawowej nr 7. Placówka przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Tysiąc powodów by czytać”, organizowanego przez sieć salonów Empik.

Aby nagrody trafiły do „Siódemki”, uczniowie musieli wykonać fotografię, na której odtwarzają okładkę dowolnie wybranej książki.

- Postawiłyśmy na „Don Kichota” Miguela Cervantesa. Razem z uczniami przygotowałyśmy dekoracje, a bohaterowie wystąpili w pięknych strojach, pozyskanych z wypożyczalni. Zabawy przy tworzeniu okładki było co niemiara - mówią Urszula Cygan i Anna Wiśniewska z SP nr 7.

Zdjęcie opublikowano na stronie www.empik.com/biblioteki/zaglosuj. Tam też, do 22 października, można głosować na świdniczan. Dziesięć szkół, które otrzymają największą ilość głosów wygra po 1000 książek.

Aby zagłosować na „siódemkowego Don Kichota” wystarczy zalogować się na stronie Empiku i wybrać szkołę ze Świdnika. Codziennie można oddawać po jednym głosie.

af