Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 październik 2017 13:44

Oddali cześć bohaterom (film)

Napisała 

Dzisiaj, po 63 dniach, z masztu w centrum miasta zdjęto flagę ze znakami Polski Walczącej. W uroczystości wziął udział powstaniec warszawski, świdniczanin kpt. Andrzej Żubr. Na jego ręce zostały również złożone specjalne kartki, które mieszkańcy napisali do bohatera.

Flaga ze znakami Polski Walczącej zawisła na placu Konstytucji 3 maja w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dziś, po 63 dniach, została zdjęta.

- Przez ten czas, każdy świdniczanin mógł na nią spojrzeć i pomyśleć, że powstanie trwa - mówił burmistrz Waldemar Jakson.

Uroczystości rozpoczęły się od odegrania hymnu państwowego i zostały połączone z finałem świdnickiej edycji ogólnopolskiej akcji "Kartka dla bohatera". Przez ostatni tydzień mieszkańcy mogli przesyłać życzenia i podziękowania dla niezwykłego świdniczanina.

- Przygotowaliśmy specjalną kartkę, którą kierujemy do powstańca warszawskiego i naszego mieszkańca, kpt. Andrzeja Żubra - mówił burmistrz Świdnika.

Podczas uroczystości wszystkie kartki zostały przekazane adresatowi, który nie krył wzruszenia:

- To wspaniała akcja - powtarzał kpt. Andrzej Żubr.

Bohater odebrał również bukiecik kwiatów od dzieci z Przedszkola nr 4.

Wydarzenie zakończono złożeniem wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza przez przedstawicieli władz miasta, organizacji kombatanckich i Świdnicki Klub Motocyklowy "Usarz".

kal

Galeria