Wydrukuj tę stronę
czwartek, 14 wrzesień 2017 10:54

Biletów już nie kupimy

Napisała 

Przez Świdnik przejeżdża codzienne kilkanaście pociągów, którymi mieszkańcy mogą dostać się do Lublina, Warszawy, Zamościa, Chełma, a nawet Kijowa. W mieście znajdują się również dwie stacje przesiadkowe, jednak przy żadnej z nich nie funkcjonuje kasa biletowa. Na problem zwróciła uwagę Czytelniczka portalu, która zadzwoniła do nas z pytaniem, co stało się z kasą przy stacji Świdnik-Miasto.

- Niedługo wyjeżdżam do sanatorium. Chciałam kupić wcześniej bilet, ale gdy przyszłam do kasy okazało się, że jest zamknięta. Myślałam, że to jednorazowy incydent, ale gdy kilka dni później znowu wybrałam się po bilet, nic się nie zmieniło. Na oknie nie ma żadnej kartki z informacją, a drzwi są zamknięte na kłódkę. Co się dzieje?

O odpowiedź poprosiliśmy przedsiębiorstwo Przewozy Regionalne, które zarządza punktem na terenie Świdnika. - Niestety, kasa biletowa została zlikwidowana pół roku temu i w najbliższym czasie nie planujemy jej ponownego otwarcia - mówią przedstawiciele PR.

Przedsiębiorstwo nie podaje powodów, dla których zrezygnowało z kasy. Osoby chcące kupić bilety na trasy regionalne czy ogólnopolskie mogą zrobić to on-line, na Dworcu Głównym PKP w Lublinie lub bezpośrednio u konduktora.

af