Jak chcemy jeździć? - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 16 wrzesień 2017 09:35

Jak chcemy jeździć?

Napisała 

Przedstawiciele ratusza chcą poznać oczekiwania świdniczan, dotyczące komunikacji miejskiej. Przypominamy, że do 23 września możemy wypełnić ankietę, w której pytają, między innymi, o częstotliwość kursów na trasie do Lublina.

Wielu mieszkańców alarmowało, że jeździ tam zbyt mało autobusów, a w godzinach szczytu pojazdy są zatłoczone. Chodzi przede wszystkim o linię nr 55, która łączy Świdnik z centrum Lublina i dzielnicą Czechów. Z drugiej strony, poza szczytem komunikacyjnym, pozostaje jedynie podróż busami prywatnych przewoźników. Te jednak docierają tylko w okolice dworca autobusowego i kolejowego w Lublinie. W dodatku nie zawsze można liczyć na ich punktualność.

Dlatego Urząd Miasta rozważa możliwość zwiększenia liczby kursów na istniejących już liniach miejskich. Urzędnicy chcą zebrać uwagi i sugestie mieszkańców, żeby dowiedzieć się, co jest dla nich najważniejsze. Zebrany materiał będzie przeanalizowany i wykorzystany do rozmów z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie. Ewentualne zmiany w komunikacji będą możliwe od przyszłego roku.

- W tegorocznym budżecie nie mamy zarezerwowanych pieniędzy na zwiększenie częstotliwości połączeń autobusowych. Poza tym, chcielibyśmy taką decyzję poprzedzić analizą potrzeb mieszkańców - mówi Andrzej Radek, zastępca burmistrza.

Urzędnicy pytają jakimi liniami jeździmy, w jakich godzinach oraz na jakich trasach powinno być więcej kursów. Można również zamieścić uwagi o tym, co należy usprawnić w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Świdniku, zarówno nocnej, jak i dziennej. Ankieta jest dostępna do 23 września. Żeby ją wypełnić wystarczy kliknąć w następujący link: ANKIETA.

Formularz w formie papierowej jest dostępny również w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Klienta.