Machina teatralna (program) - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 15:09

Machina teatralna (program)

Napisała 

Już po raz dwunasty, plac Konstytucji 3 maja zamieni się w teatralną scenę. 15 i 16 lipca zapraszamy na XII Spotkania Teatrów Ulicznych.

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć widowiska dla dzieci, jak również młodzieży i osób dorosłych. W sobotę, jako pierwszy zaprezentuje się Teatr Pasjonaci ze Świdnika. Tuż po nim, najmłodszych bawić będzie Teatr Scena Kalejdoskop z Krakowa. Dorośli zobaczą wieczorny spektakl w wykonaniu legendarnego Teatru Ósmego Dnia z Poznania. W niedzielę, scenę opanuje poznański Teatr Fuzja.

Teatr „od kuchni”. W trakcie wydarzenia zorganizowane zostaną warsztaty plenerowe, z najczęściej wykorzystywanych w teatrze form, takich jak pantomima czy cyrk. Mieszkańcy zobaczą też, jak wygląda praca nad spektaklami, od tworzenia scenariusza, po przygotowanie kostiumów.

Zagraj w spektaklu! W dwóch prezentowanych widowiskach, w charakterze aktorów zobaczymy...świdniczan. Chętni zostaną przygotowani do roli podczas specjalnych zajęć, w Centrum Kultury. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lipca. Szczegóły w załączniku oraz na stronie organizatora www.mok.swidnik.pl.

Tegoroczna edycja spotkań jest dofinansowana z programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura interwencje”. Poniżej szczegółowy program:

15 lipca (sobota)

18.00 Teatr Pasjonaci „Taniec Cristine" (spektakl familijny)
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku

18.30 Teatr Scena Kalejdoskop z Krakowa „Eunika w krainie cyrku" (spektakl familijny)

21.00 Teatr Ósmego Dnia z Poznania „Summit 2.0"

16 lipca (niedziela)

18.00 Teatr Fuzja z Poznania „Elmer - słoń w kratkę" (spektakl familijny)

21.00 Teatr Fuzja „Blackout"

wydarzenia towarzyszące:

15.00 - 20.00 Warsztaty cyrkowe, teatralne, plastyczne, muzyczne, taneczne i pantomimiczne