Czas na debiut - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 30 czerwiec 2017 19:01

Czas na debiut

Napisała 

W piątkowe popołudnie, w galerii „Za szybą” odbył się debiutancki wernisaż Tomka Janusa, siedemnastoletniego fotografa z Wrocławia, który od dwóch lat uwiecznia na zdjęciach otaczającą go codzienność. Wystawa była podsumowaniem jego dotychczasowej działalności.

Jak sam mówi: - Od zawsze moje spojrzenie na świat znacznie różniło się od tego, jak postrzegali go ludzie wokół. Zwracałem uwagę na szczegóły, które inni przegapiali. Byłem całkowicie pochłonięty własnym światem. Fotografia pozwoliła mi przelać to, co widzę i czuję na kliszę. Z czasem, zaczęła być odskocznią, wyrażeniem często bardzo skrajnych emocji.

Świdniczanie, którzy odwiedzili Centrum Kultury, obejrzeli 90 fotografii przedstawiających ludzi, miejsca i przyrodę oraz wysłuchali akustycznego koncertu w wykonaniu Kasi Kusy, Karoliny Czubak oraz Bartka Tybury. Gościnnie zaśpiewała także Marysia Mazurek.

Wystawę, którą przygotowano w ramach projektu Dystrykt Young realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, można oglądać do 10 lipca.

af