Docenili ich talent - Świdnik - wysokich lotów

środa, 05 lipiec 2017 11:04

Docenili ich talent

Napisała 
Docenili ich talent fot. facebook.com/The-Fudges

Szymon Zalewski, Jakub Kozłowski, Maciej Baraniak i Michał Dzirba, czyli zespół The Fudges wygrał pierwszą edycję festiwalu Progresman. Impreza odbyła się 25 czerwca w Opolu Lubelskim.

- O konkursie dowiedzieliśmy się od Tomka Deutryka, który jest naszym instruktorem w Miejskim Ośrodku Kultury. Zgłosiliśmy się i zostaliśmy zakwalifikowani - mówi Maciek Baraniak, basista The Fudges.

„Krówki” rywalizowały z pięcioma grupami, wybranych spośród kilkudziesięciu amatorskich zespołów z województw: lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Świdniczanie zagrali własne kompozycje: „Chcę się zabić”, „Lubię poniedziałki” oraz „Upał”. Decyzją jurorów oraz opolskiej publiczności The Fudges zostali wybrani najlepiej rokującymi muzykami na festiwalu.

- To nasza pierwsza wygrana. Mamy satysfakcję z tego, że ktoś uznał, że zagraliśmy lepiej niż inni. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną, która pozwoli nam się dalej rozwijać - dodaje Maciek.

Dla fanów muzyki The Fudges mamy dobrą wiadomość. 14 lipca będzie można ich usłyszeć podczas kolejnej odsłony cyklu „Przestrzeń dźwiękowa”, która odbędzie się w lubelskim Centrum Kultury.

af