Dni Świdnika (SOBOTA) - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 10 czerwiec 2017 09:01

Dni Świdnika (SOBOTA)

Napisała 

Galeria zdjęć, filmy i wywiady z artystami. Zapraszamy serdecznie na relację z tegorocznych dni naszego miasta. Główne atrakcje zlokalizowane będą na lotnisku trawiastym przy ul. Sportowej 2.

Sponsorem głównym wydarzenia jest Gmina Miejska Świdnik
oraz
Perła Browary Lubelskie S.A.


23.59 Na zakończenie mamy dla Was wywiad z Dawidem Kwiatkowskim:

Dziękujemy, że byliście z nami, wracajcie spokojnie do domów, dobrej nocy! :)

23.00 I zaczęli! :) Przed Wami LemON:

...plus taka niespodzianka :)

22.19 Oświadczyny na scenie? Jak powiedział Dawid: Takie rzeczy tylko w Świdniku! ;)

21.55 Ostatnie utwory w wykonaniu Dawida i już za chwilę na naszej scenie pojawi się młody i zdolny zespół LemON! Nie może Was tutaj zabraknąć!

21.12 Zgodnie z zapowiedzią - Dawid Kwiatkowski!

20.37 Krótka przerwa i już za chwilę na scenie pojawi się Dawid Kwiatkowski!

20.30 Dla tych, którzy przegapili występy:
20.22 Zespół The Fudges rozgrzewa świdniczan. To już ostatnia chwila, aby do nas dołączyć. Punkt godzina 20.30 wystąpi dla Was... Dawid Kwiatkowski!

The Fudges to raper Szymon "GentlMenl" Zalewski, Jakub Kozłowski na samplach, Maciek Dobroć Baraniak na basie i Michał Dzirba na perkusji. Ich atutem jest młodość i dynamika oraz to, że nie boją się eksperymentów muzycznych. Instruktorem grupy działającej w Miejskim Ośrodku Kultury jest Tomasz Deutryk.

19.40 Jest moc! Zespół Tańca Nowoczesnego FUX:

18.59 Tancerze Zespołu Tańca Nowoczesnego FUX czekają na swoją kolej. Jak zawsze w doskonałym humorze :)

Grupa założona w 2003 roku przez Anetę Pastuszak, od 2007 roku działa pod kierunkiem Iwony Syroki. Obecnie tańczy w nim ok. 100 osób, w wieku od 7 do 22 lat. Zespół bierze udział w wielu turniejach i konkursach tanecznych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim, europejskim oraz światowym, godnie reprezentując nasze miasto.

Na swoim koncie grupa ma m.in. tytuł Mistrza Województwa w tańcu nowoczesnym, Puchar Polski IDOL OPEN w kat. hip hop, tytuł finalisty Krajowych Mistrzostw IDO HIP HOP, udział w Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata. Tancerze brali również udział w programie tanecznym „Got to Dance”.

18.52 Scena należy do Świdnik Gospel Choir! :)

18.12 Zrobiło się bardzo nastrojowo, a to za sprawą Dziecięcego Chóru Gospel. Trwają konkursy, w których możecie wygrać wiele ciekawych nagród. Wystarczy tylko do nas przyjść :)

Już za chwilę wystąpi Świdnik Gospel Choir. Zespół działa od 2012 roku pod skrzydłami Miejskiego Ośrodka Kultury. Dyrygentem i założycielem chóru jest Grzegorz Głuch, kompozytor, producent muzyczny, animator ruchu gospel i mieszkaniec Świdnika. Znany jest przede wszystkim ze stałej działalności w ramach chórów Gospel Rain i TGD, a także ze współpracy z wieloma polskim gwiazdami polskiej sceny muzycznej (m.in. w ramach program TVP „Bitwa Na Głosy”).

17.43 Trwają konkursy i jest Was coraz więcej! Za nami występy taneczne, a już za chwilę wkroczymy w klimat wyłącznie muzyczny... Rozpocznie go świdnicki Dziecięcy Chór Gospel z MOK w Świdniku. 

17.37 Zespół tańca współczesnego FLEX:

17.27 Na scenie Ambarass! Zespół, prowadzony przez Edytę Sochę, działa w Spółdzielczym Domu Kultury w Świdniku. Celem zajęć tanecznych jest zainteresowanie uczestników tańcem, pokazanie różnorodności jego stylów i odmian m.in. jazzu, baletu, tańca nowoczesnego oraz funky.

17.21 Podczas imprezy możecie wesprzeć Jasia Karwowskiego. Pieniądze na pomoc Jasiowi będą zbierane w sobotę i niedzielę, przez wolontariuszy ze specjalnie oznaczonymi puszkami. Na zdjęciu Ewelina Karwowska, mama chłopca.

16.51 Działo się! :) Parada motocyklowa zakończona. Dziękujemy za przybycie i współpracę Świdnickiemu Klubowi Motocyklowemu USARZ.

16.43 Dni Świdnika oficjalnie rozpoczęte! :) Sobotnie wydarzenia prowadzi Łukasz Borkowski z Radia Lublin. A przed nami występ świdnickiego zespołu tańca nowoczesnego Ambarass.

16.40 Dni Świdnika to nie tylko występy i muzyka. Na terenie imprezy znajdziecie punkty gastronomiczne, biżuteryjne, park rozrywki, loterię fantową zorganizowaną przez Komitet Pomocy SOS „Solidarność”, animacje dla dzieci przygotowane przez grupę Anima Art, pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury i Strefę Historii. Zapraszamy też jutro w godz. 15.00-19.00.

16.37 Kasy już otwarte! Tak przy okazji... zatrzymajcie swoje bilety, są one nie tylko wejściówką na imprezę. Dzięki nim będziecie mogli zakupić bilet w świdnickim kinie Lot, w cenie grupowego. Promocja obowiązuje do 30 września :)

16.22 Poznajecie? :) My już po wywiadzie z Igorem Herbutem, frontmanem zespołu LemON.

15.27 Wystartowali! Już wkrótce film z parady motocyklowej, a na razie serwujemy kilka zdjęć.

14.34 Dni Świdnika rozpoczynamy paradą motocyklową, która wyruszy o godz. 15.00 z terenu imprezy. Miłośnicy jednośladów już niedługo opanują ulice naszego miasta. Tych z Was, którzy jeżdżą na „wueskach” albo innych jednośladach zachęcamy do udziału, a pozostałych do podziwiania pięknych maszyn!

13.53 Pierwsi fani Dawida Kwiatkowskiego meldują się pod sceną :) Wyobraźcie sobie, że czekają na niego już od godziny 8.00 rano! Do Świdnika przyjechali z Lublina, Puław, Zwolenia, Hrubieszowa, Zamościa, Warszawy i Ożarowa.

13.00 Startujemy o godz. 15.00!

12.00 U nas jeszcze cicho, ale tuż obok, od samego rana trwają XII Międzynarodowe Zawody Spadochronowe. Kolejna runda już jutro od godz. 11.00. Poniżej krótka relacja z wydarzenia:

09.04 Dawid Kwiatkowski, MesajahLemON i Cugowscy to gwiazdy tegorocznych Dni Świdnika, jednej z największych imprez plenerowych w naszym mieście. Nie zabraknie również występów lokalnych artystów, a także atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Startujemy o godz. 15.00. Bądźcie z nami!

09.00 Jak co roku, Miejski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich świdniczan do wspólnej zabawy. Poniżej prezentujemy Państwu szczegółowy program imprezy (powiększ klikając w zdjęcie lub otwórz w nowym oknie przeglądarki):