Świętowali po raz 19. (foto) - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 29 maj 2017 08:41

Świętowali po raz 19. (foto)

Napisała 

W muszli koncertowej Miejskiego Centrum Usług Socjalnych odbył się festyn integracyjny z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zorganizowało go, już po raz dziewiętnasty, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku.

Impreza rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela. Następnie jej uczestnicy, „eskortowani” przez motocyklistów Świdnickiego Klubu Motocyklowego USARZ, przeszli ulicami miasta, w marszu dla życia i rodziny.

W niedzielne popołudnie atrakcji nie zabrakło. Dzieci najchętniej zatrzymywały się przy namiocie z loterią fantową. Dorośli zainteresowani byli kiermaszem prac plastycznych i rękodzielniczych. Podziwiali i kupowali gliniane naczynia, kolorowe obrusy oraz witraże. Ogromnym powodzeniem cieszył się bigos i ciasta.

Jednym z punktów programu był Wiosenny Przegląd Piosenki. Wzięli w nim udział: zespół Vectis ze Środowiskowego Ośrodka Wsparcia „Pinokio” w Poniatowej, „Motyle” z Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Świdniku, grupa "Refleksja" ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Otwarty Krąg” w Kurowie, „Perły życia” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu, „Reaktywacja” z Domu Pomocy Społecznej im. R. Inja w Świdniku, „Iskierki” z DCA PSONI Koło w Świdniku, grupa „Pod parasolem” z WTZ SIS w Mełgwi, soliści z DPS w Krzesimowie, grupa „Ach to My” z WTZ PSONI koło w Świdniku, grupa wokalna ze Szkoły SOSW w Świdniku, „Pasjonaci” z Śds Świdnik Psoni Koło.

Na scenie zaprezentowali się również: Zespół Tańca Ludowego "Leszczyniacy", grupa taneczna Ambarass ze Spółdzielczego Domu Kultury, zespół śpiewaczy Klubu seniora „Spokojna Przystań”, Helicopters Brass Orchestra, Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, grupy taneczne z Miejskiego Centrum Profilaktyki, Lubelski Klub Sportów Walki Dan. Gwiazdą imprezy był zespół Yaroo.

aw