Mają powody do dumy - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 12 maj 2017 15:12

Mają powody do dumy

Napisała 

Podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury mogą zaliczyć ostatnie tygodnie do niezwykle udanych. Jego tancerze, wokaliści oraz aktorzy zdobyli wysokie miejsca w wielu konkursach.

W Puławach na XVIII Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych, Zespół Tańca Nowoczesnego FUX wystąpił z silną reprezentacją. W mistrzostwach wzięły udział formacje Lucky Kids i Lucky Mafia, które zdominowały podium w kategorii taniec nowoczesny. Grupy zajęły 2 oraz 3 miejsce.

Festiwal szczęśliwie zakończył się również dla grupy Koda ze Świdnickiego Zespołu Baletowego, która w świetnym stylu wywalczyła najwyższe miejsce na podium, w kategorii taniec współczesny. Dodatkowo, jury przyznało wyróżnienie dla duetu Ametyst, w składzie: Anna Komsta i Malwina Majsak. Na imprezie swoich sił spróbowały także zespoły tańca współczesnego Flex i Flex mini.

To nie jedyne sukcesy artystów z Miejskiego Ośrodka Kultury. Paulina Kosowska, wokalistka Fabryki Pomarańczy zdobyła nominację do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik" w Rykach, który odbędzie się 17 i 18 maja.

Bardzo dobrze radzą sobie też aktorzy z młodszej grupy Teatru Puk-Puk. Ich spektakl „Głusi” oczarował jurorów 40. edycji Wojewódzkich Prezentacji Teatrów Młodzieżowych w Lublinie, skąd świdniczanie wyjechali z główną nagrodą. Wyróżnienie za osobowość sceniczną otrzymał Karol Skwarczyński. Spektakl zdobył także II nagrodę na 35. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi.

Oficjalną premierę widowiska „Głusi” zaplanowano na 22 maja, o godz. 17.30, w sali kameralnej Centrum Kultury.