Nasze siedmiomilowe buty - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 23 kwiecień 2017 14:01

Nasze siedmiomilowe buty

Napisał 

Miejski Ośrodek Kultury otrzymał ministerialne dofinansowanie do projektu „Nasze siedmiomilowe buty”. Oznacza to, że w ciągu najbliższych miesięcy do placówki trafi nowoczesny sprzęt za kilkaset tysięcy złotych.

O pieniądze od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, starało się kilkaset domów kultury z całej Polski. Lista złożonych wniosków ostatecznie liczyła 22 strony. Wśród nich ogromna większość przeszła pomyślnie wszystkie oceny. Dofinansowanie dostali więc ci, których projekty były najlepsze i otrzymały największą liczbę punktów. Wśród szczęśliwców znalazł się również Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku i to na bardzo wysokim, bo siódmym miejscu.

- Projekt „Nasze siedmiomilowe buty” zakłada dokonanie ogromnego kroku w rozwoju MOK - mówi Katarzyna Marjasiewicz, zastępca kierownika ds. Promocji, Organizacji Imprez i Pozyskiwania Funduszy w świdnickim MOK.
Jak tłumaczą przedstawiciele ośrodka, projekt obejmuje przede wszystkim zakup nowoczesnego wyposażenia.

- Pierwsza mila zostanie pokonana przez zakup niezbędnego sprzętu nagłośnieniowego, druga poprzez zaopatrzenie ośrodka w sprzęt oświetleniowy wraz ze statywami, rampami, skrzyniami do przewożenia, trzecia przez zakup ekranu i rzutnika, czwarta dzięki wzbogaceniu się o scenę modułową, piąta poprzez wejście w posiadanie fortepianu elektronicznego, szósta zakup samochodu dostawczego, siódma poprzez nowe wyposażenie garderób – wylicza Katarzyna Marjasiewicz.
Pieniądze na sprzęt umożliwią ośrodkowi profesjonalną organizację imprez pod dachem, ale również w plenerze.

- W ostatnich latach udało się nam dzięki wsparciu miasta zakupić część potrzebnych urządzeń. Natomiast dotacja pozwoli nam na zaopatrzenie się w taki sprzęt o jakim marzyliśmy przez ostatnie lata i który już w pełni przeniesie nas w XXI wiek - mówi Adam Żurek, dyrektor MOK w Świdniku.

W ramach projektu, ośrodek otrzyma 315 tys. zł dotacji ministerialnej. Wkład własny miasta do przedsięwzięcia wyniesie ok. 25 proc. Lada moment rozpocznie się realizacja zadań zapisanych w dokumentacji. Zgodnie z planem nowy sprzęt ma się pojawiać w MOK w ciągu najbliższych miesięcy. Do połowy grudnia całe przedsięwzięcie ma już być wykonane i rozliczone.

kal