Szukają talentów - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 09 marzec 2017 14:15

Szukają talentów

Napisała 

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich rozpoczęła nabór na zajęcia w trybie 6- i 4-letnim, dla dzieci w wieku 6-10 lat (cykl 6-letni) i 8-16 (cykl 4-letni). Przyszli uczniowie mogą wybierać spośród dziesięciu specjalności: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, flet poprzeczny, saksofon, klarnet, akordeon oraz perkusja.

Chętni do nauki muszą wypełnić kwestionariusz i złożyć go w sekretariacie szkoły, w od 1 marca do 12 kwietnia. Następnie kandydaci wezmą udział w obowiązkowych lekcjach przygotowujących do przesłuchania, które odbędą się 24 i 25 kwietnia. Najważniejszy egzamin czeka ich 27 kwietnia.

- Badanie przydatności do kształcenia w szkole muzycznej polega na sprawdzeniu, czy kandydaci posiadają uzdolnienia muzyczne i predyspozycje do nauki gry na określonym instrumencie. Ich zadaniem będzie, na przykład wyklaskanie rytmu i zaśpiewanie piosenki. Jeśli wcześniej grali już na jakimś instrumencie, także mogą zaprezentować swoje umiejętności - informuje szkoła.

Ponadto, 24 lutego placówka uruchomiła także bezpłatne lekcje dla najmłodszych w wieku 6-8 lat. Dzieci uczą się na nich rytmiki i kształcą słuch. Warsztaty potrwają do połowy kwietnia. Odbywają się co piątek, o godz. 15.00 i 18.30,w sali rytmiki. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 81 751 68 56 lub w sekretariacie szkoły, przy ul. Króla Pole 7.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły dostępną w załączniku.

af