Zagrają po raz 25. - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 01 styczeń 2017 15:38

Zagrają po raz 25.

Napisał 

„Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom” to hasło przyświecające Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która 15 stycznia, zagra między innymi także w Świdniku. Organizatorem wydarzeń w naszym mieście jest Miejski Ośrodek Kultury.

Program 25. finału zapowiada się bogato. Wśród atrakcji znajdą się koncerty, pokazy sztuk walki, występy taneczne i teatralne. Najmłodsi będą się bawić na dmuchanym placu zabaw, który stanie w Centrum Kultury. Nie zabraknie też malowania twarzy i figurek robionych z balonów. Na scenie zaprezentują się świdnickie przedszkolaki, aktorzy Teatru Lalki oraz uczniowie Ogniska Muzycznego. Dla starszej publiczności wystąpią grupy młodzieżowe, m.in. Muchachos, ZTL Leszczyniacy, ZTN FUX, ZTN Ambaras, LKSW Dan oraz Świdnik Gospel Choir. Część artystyczną zamknie koncert zespołu Coś Tak O.

Jak zwykle nie zabraknie licytacji, podczas której będzie można nabyć, na przykład koszulki, zegary, kalendarze, pendrive’y, szelki, smycze, apteczki, kubki oraz odblaski WOŚP. Firmy i instytucje chcące przekazać gadżety na licytację, mogą zgłaszać się do Centrum Kultury (al. Lotników Polskich 24), do 9 stycznia.

Na ulicach Świdnika pojawi się ponad 130 wolontariuszy ze specjalnie oznakowanymi puszkami i identyfikatorami, którzy przez cały dzień będą zbierać pieniądze. W ubiegłym roku, w naszym mieście udało się zebrać 54 tys. 341 zł. 25. finał zakończy Światełko do nieba.

PROGRAM:

10:00 - 12:30 Blok rodzinny (sala widowiskowa)

Teatr Lalki (MOK), Ognisko Muzyczne, "Kolorowe Nutki" (Przedszkole nr 3), "Zefirki" (Przedszkole nr 4), Dzieci z Przedszkola nr 5, Dzieci z Przedszkola nr 6, "Psotki" i Zespół Tańca Ludowego (Przedszkole nr 7), "Grupa Sigma i Pi" (Niepubliczne Przedszkole Sigma i Pi), Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele, "Elfiki - Świetliki" (Niepubliczne Przedszkole Tęczowy Domek), Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat

12:30 - 19:00 Blok młodzieżowy (sala widowiskowa)

Taniec Współczesny (MOK), Świdnicka Grupa Baletowa (MOK), ZTL Leszczyniacy, ZTN Ambaras (SDK), Dziecięcy Chór Gospel (MOK), LKSW Dan, Lubelski Związek Karate Tradycyjnego, ZTN FUX (MOK), zespół Muchachos (MOK), Fabryka Pomarańczy (MOK), Świdnik Gospel Choir (MOK)

17:00 licytacja główna

19:00 koncert zespołu Coś Tak O

20:00 Światełko do nieba (skate-park)

Imprezy towarzyszące (sala kameralna):

- dmuchany plac zabaw

- malowanie twarzy

- figurki z balonów

af