Świdnik w kadrze - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 09 grudzień 2016 18:49

Świdnik w kadrze

Napisała 

Osiem filmów, a w nich historie zawarte w minucie i tylko jeden zwycięzca. Dziś w Centrum Kultury odbył się finał konkursu „Nakręcone Miasto”.

To już siódma edycja Jednominutowych Amatorskich Filmów o Świdniku. Uczestnicy mieli za zadanie, przedstawić nasze miasto, pamiętając, że Świdnik to nie tylko bloki, jego historia i mieszkańcy. Mogli to zrobić w różny sposób, metaforyczny lub dosłowny.

Mimo dużej różnorodności prac, jury w składzie: Tomasz Filipiuk (pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury, dziennikarz portalu Świdnik - wysokich lotów oraz tygodnika Głos Świdnika), Michał Dudzik (dziennikarz TVP Lublin) oraz Dominik Rzedzicki (Filmotion), postanowiło przyznać wyróżnienia: Ewelinie Smalec-Łuczak za film „Świdnik to ja i ty”, do której powędrowała także nagroda publiczności oraz Pawłowi Śliwińskiemu za produkcję „Nie wyjadę”.

Laureatem tegorocznej edycji został Miłosz Karski, autor filmu „Świdnik Światła”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już dziś, zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu, która rusza z początkiem 2017 roku. Poniżej prezentujemy konkursowe prace.

Więcej w tej kategorii: « Kabaret Nowaki Podaj łapę »