Muzyczne urodziny - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 24 październik 2016 09:09

Muzyczne urodziny

Napisał 

23 października, w Centrum Kultury, odbył się jubileuszowy koncert z okazji 45-lecia Ogniska Muzycznego oraz 20-lecia Świdnickiego Towarzystwa Muzycznego.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie i absolwenci Ogniska oraz goście specjalni, między innymi Magdalena Celińska, Dariusz Tokarzewski, Monika Kowalczyk, Rewelersi, Wojciech Zwoliński. Wszystkich gorąco oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. Przyjaciele i sympatycy jubilatów nie szczędzili ciepłych słów i gratulacji, życząc wielu kolejnych tak udanych muzycznych urodzin. Nie zabrakło też nagród i odznaczeń.

- W Świdniku mamy mnóstwo talentów, które rosną i rozwijają się na naszych oczach - mówił burmistrz Waldemar Jakson. - Stwarzanie odpowiednich miejsc, w których mieszkańcy mogliby doskonalić swoje umiejętności jest rzeczą niezbędną. Tym bardziej cieszę się, że Ognisko Muzyczne i prowadzące je obecnie Świdnickie Towarzystwo Muzyczne przeżywają tak piękne jubileusze, bo oznacza to, że ich działalność jest nie tylko skuteczna, ale i bardzo potrzebna.