Sposób na nudę - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 05 wrzesień 2016 15:11

Sposób na nudę

Napisał 

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku rozpoczyna nabór na zajęcia zespołów artystycznych. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.  

- Zainteresowanie w tamtym roku było ogromne, grupy pękały w szwach. Działało ponad 20 rożnych grup. Zajęcia rozpoczynały się już o godz. 13 i odbywały się także w soboty mówi  Ewa Jaśkowiak z MOK. - Myślę, że przyczyną tak dużego zainteresowania jest wysoko wyspecjalizowana kadra i jej zaangażowanie. W tym roku wychodzimy z nowymi propozycjami, są nimi m.in. Teatr Maluch przeznaczony dla najmłodszych czy Pracownia Malarstwa i Rysunku M.

Na zajęciach w Pracowni Ceramiki będzie można poznać podstawowe techniki pracy z gliną, jej modelowania i zdobienia. Klub Modelarstwa Plastikowego czy Pracownia Modeli Kartonowych to na pewno gratka dla młodych modelarzy. Miłośnicy tańca będą mogli uczestniczyć jak zawsze w zajęciach Zespołu Tańca Nowoczesnego Fux, w zajęciach z tańca współczesnego czy zespołu baletowego. Dla grających muzykę także znajdzie się okazja do doskonalenia umiejętności. Klinika Werblowa czy konsultacje na perkusji będą do tego świetną okazją. Fabryka Pomarańczy to warsztat wokalny, gdzie dzieci i młodzież doskonalą słuch oraz poszerzają swoje horyzonty muzyczne i rozwijają swój repertuar pod okiem fachowych instruktorów. Teatr Lalki to zajęcia, na których uczestnicy poznają warsztat aktorski, techniki lalkowe, ćwiczą ekspresję ciała, mimikę, głos.

Dla przyszłych arcymistrzów szachowych idealnym miejscem jest Klub Szachowy Huzar, który organizuje wiele turniejów.Grupa Le Parkour poprzez systematyczne ćwiczenia z szybkości, siły, koordynacji, gibkości, wytrzymałości ogólnej, pozwoli nabyć umiejętności właściwe dla kaskadera, akrobaty czy gimnastyka. Wszystko to dostosowane jest do wieku, jak i rozwoju psychomotorycznego uczestnika. Klub Fantastyki Obelisk umili czas wszystkim fanom fantastyki. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w grach bitewnych, karcianych, fabularnych  oraz licznych grach planszowych.

Wszelkie informacje dotyczące zapisów, harmonogramów i prowadzonych zajęć można znaleźć na stronie http://www.mok.swidnik.pl

mz