Nakręć Świdnik! - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 10 listopad 2016 09:34

Nakręć Świdnik!

Napisała 

Tylko do 25 listopada organizatorzy czekają na zgłoszenia do siódmej edycji konkursu „Nakręcone Miasto”, czyli Amatorskich Filmów Jednominutowych o Świdniku. Na zwycięzcę czeka 1000 złotych!

- Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców, ale także do osób, które po prostu lubią nasze miasto, bądź są z nim związani - mówi Sandra Rutkowska z Miejskiego Ośrodka Kultury. - Otrzymujemy wiele różniących się od siebie zgłoszeń, ale każde z nich jest na swój sposób interesujące. I to właśnie ta różnorodność sprawia, że konkurs jest tak wyjątkowy.

Do wygranej wystarczy naprawdę niewiele. Należy w ciągu minuty, przedstawić lotnicze miasto, pamiętając, że Świdnik to nie tylko bloki, jego historia i mieszkańcy. Można to zrobić w różny sposób, metaforyczny lub dosłowny.

- Może to być pewna historia, która dzieje się w naszym mieście. Dajemy Wam pełne pole do popisu. Poprzednie edycje pokazują, jak zaskakujący może być werdykt jury. Nie zawsze liczy się tylko sprzęt, montaż filmu… czasem wystarczy po prostu dobry pomysł, czy emocje ukazane w jednej minucie nagrania - dodaje S. Rutkowska.

Organizatorzy dla najlepszych przewidzieli atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsce warte jest 1000 zł. Swoje wyróżnienie przyzna także publiczność. O tym, kto zostanie laureatem 7. edycji „Jednominutówek”, zadecyduje profesjonalne jury, związane ze światem filmu i mediów.

Termin dostarczania prac upływa 25 listopada. Film wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury lub nadesłać pocztą na adres MOK, al. Lotników Polskich 24, 21-040, Świdnik, z dopiskiem „Nakręcone Miasto”.

Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce Nakręcone Miasto. Konkursowe prace z poprzednich edycji można obejrzeć na naszym kanale Youtube: Świdnik - Wysokich Lotów.