Wydrukuj tę stronę
niedziela, 17 listopad 2019 10:30

Odwiedź bibliotekę

Napisała 

Lekcje edukacyjne, wystawa malarska i rozmowy o książkach. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowała wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

26 listopada (10.00 – 11.15), filia nr 1 – Lekcja biblioteczna z cyklu „Legendarni w oczach dzieci” – Kim był Moniuszko?

Zajęcia z grupą przedszkolną z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, w zajęciach będą uczestniczyć 6-latki. Istnieje możliwość dołączenia do grupy po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu (tel. 506 026 165).

Przedszkolaki zapoznają się z życiem i twórczością artysty oraz zagrają w grę „Śpiewnik domowy”. Zapoznają się również z bibliotecznym księgozbiorem.

26 listopada (17.00), galeria biblioteki – Wystawa malarska „Z łąki, z lasu, z ogrodu”

Wystawa malarstwa prezentuje twórczość uczestniczek warsztatów odbywających się w pracowni rysunku i malarstwa „M”.

Panie swoją przygodę z malarstwem rozpoczęły kilka lat temu pod kierunkiem Mariusza Kiryły, następnie grupę przejęła Marta Gołofit, a obecnie zajęcia prowadzi Anna Kozakowska.

Na zajęciach seniorki mają możliwość kształtowania umiejętności plastycznych, które były do tej pory zepchnięte na dalszy plan. Malarstwo jest dla Pań formą realizacji pasji, wyrażeniem siebie, pozwala oderwać się od codziennych spraw. Pomijając korzyści, jakie czerpią z malarstwa same artystki ich twórczość cieszy bliskich oraz motywuje innych seniorów do stawiania pierwszych kroków z zakresu sztuk plastycznych.

27 listopada (18.00 – 20.00), MediaStrefa – Dyskusyjny Klub Książki

Uczestnicy spotkania porozmawiają na temat książki „Silva Rerum”, autorstwa Kristiny Sabaliauskaite. Dzieło opowiada losy szlacheckiej rodziny na Wieszczyczynie.

28 listopada (09.30 – 11.00), filia nr 1 – Lekcja biblioteczna „Kto ty jesteś? – kilka słów o patriotyzmie”

Bibliotekę odwiedzi grupa przedszkolna ze Szkoły Podstawowej nr 3. W zajęciach będą uczestniczyć 5-latki. Istnieje możliwość dołączenia do grupy po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu (tel. 506 026 165).

Lekcja zostanie przeprowadzona na podstawie książek Michała Rusinka pt. „Jaki znaj twój?” oraz Artura Oppmana pt. „Abecadło wolnych ludzi”. Jej celem jest kształtowanie postawy patriotycznej, zapoznanie z symbolami narodowymi i faktami z historii Polski.