• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
poniedziałek, 21 październik 2019 15:36

To warto zobaczyć!

Napisała 

Nie lada gratka czeka na miłośników dobrego kina. Ruszyła kolejna edycja Przeglądu Filmowego „To warto zobaczyć!”. W kinie Lot zobaczymy takie filmy jak „Kobieta idzie na wojnę”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” czy „Parasite”.

2 listopada

„Ból i blask”, godz. 17.45

To kilka dni z życia wybitnego reżysera - jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa.

3 listopada

„Kobieta idzie na wojnę”, godz. 17.45

Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów! Przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami! Wojowniczka naszych czasów na co dzień dyryguje chórem i od lat stara się o zgodę na adoptowanie dziecka. W pełnej konspiracji działa jako ekologiczna aktywistka.

4 listopada

„Pavarotti”, godz. 17.45

To niezwykle przyjemna, kojąca i w gruncie rzeczy inspirująca opowieść o pełnym charyzmy człowieku, dysponującym jednym z najbardziej niesamowitych głosów w dziejach.

5 listopada

„Wysoka dziewczyna”, godz. 17.45

Wojna zawsze wygląda tak samo. Można ją jednak ukazywać na wiele różnych sposobów. W „Wysokiej dziewczynie” uchwycona jest z perspektywy, która w kinie jakimś cudem jest traktowana zwykle po macoszemu. Bohaterkami filmu są bowiem kobiety, o których często się zapomina, opowiadając o koszmarze wojny.

6 listopada

„Oddech”, godz. 17.45

To nostalgiczne kino, którego największym atutem są zdjęcia w pełni oddające piękno i majestatyczność australijskiego krajobrazu. W tych widoczkach rodem z National Georaphic rozgrywa się prosta historia o dorastaniu, która nie sili się na coś więcej.

7 listopada

„Yuli”, godz. 17.45

To poruszająca opowieść o życiu Carlosa Acosty - jednego z najwybitniejszych tancerzy baletowych ostatnich dekad, której smaczku dodaje to, że tytułową rolę odgrywa… sam Yuli! Historia Kuby, rasizmu, biedy, samotności i determinacji. Film stanowi mieszankę dokumentu, fabuły i przedstawienia baletowego w jednym.

8 listopada

„Parasite”, godz. 19.30

Tragikomedia Parasite reżysera Bonga Joon-ho zasłużenie otrzymała Złotą Palmę w Cannes. To drapieżno-zuchwała satyra o ofiarach wykluczeń społecznych. W „Parasite” znajdziemy niemal wszystko, co składa się na współczesną Koreę Południową.

9 listopada

„Wymarzony”, godz. 19.30

Niewiele potrzeba, by zaczarować świat. Niesamowity film o tym, jak „niechciany” staje się „wymarzonym”. Jesteście gotowi zobaczyć, co czuje niechciane niemowlę? „Wymarzony” to film, obok którego trudno przejść obojętnie.

10 listopada

„Pozwól mi upaść”, godz. 19.30

Oparta na faktach, wstrząsająca historia dwóch kobiet i ich uzależnienia od narkotyków. Toksyczna przyjaźń, zdrada i kolejne stadia narkotykowego piekła. Film zupełnie inny od klasycznych opowieści o uzależnionych i ich rodzinach. Mocne kino, które wprost boli.

11 listopada

„Ikar. Legenda Mietka Kosza”, godz. 19.30

Obsypany nagrodami na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia zapomnianego muzyka jazzowego, który choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, stał się prawdziwą legendą dla fanów jazzu.

Karnet na wszystkie filmy - 100 zł

Karnet na 5 wybranych filmów - 65 zł

Bilet normalny - 19 zł

Bilet ulgowy - 17 zł

Bilet grupowy - 14 zł

Najczęściej czytane