• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
środa, 04 wrzesień 2019 09:32

Spotkania ze sztuką

Napisane przez 

W najbliższych dniach mieszkańcy Świdnika nie będą narzekać na nudę. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowała spotkania z literaturą, sztuką i filmem.

10 września w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się kolejna edycja akcji „Narodowe Czytanie”, zapoczątkowanej w 2012 roku przez prezydenta RP. W tym roku para prezydencka wybrała 8 polskich nowel. W naszym mieście odczytają je przedstawiciele władz, kościoła, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Zainteresowani wydarzeniem usłyszą m.in. „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynkę” B. Prusa czy „Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulza. W programie przewidziano również quiz z nagrodami, na temat życia i twórczości autorów dzieł. Początek spotkania o godz. 11.00, w sali kameralnej MOK. Organizatorami wydarzenia są: MPBP, II Liceum Ogólnokształcącym oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Kolejny dzień również będzie należał do literatury. O godzinie 9.00, w galerii biblioteki głównej, najmłodsi młodzi czytelnicy poznają pisarkę Renatę Piątkowską. Dzięki lekturom „Gdyby jajko mogło mówić”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Z przysłowiami za pan brat” czy „Szczęście śpi na lewym boku”, dzieci dowiedzą się, czym są przysłowia, przesądy i zwyczaje.

- 18 września planujemy czytanie libretta Moniuszki „Straszny Dwór”. W postacie z opery polskiego kompozytora wcielą się zaproszeni goście. Jeśli pogoda dopisze, wydarzenie odbędzie się w „Zaułku Poetów”, na skwerze pomiędzy biblioteką a Przedszkolem nr 6 - mówi Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.

Biblioteczne spotkania z kulturą zwieńczy seans w Media Strefie, na który 19 września zaprasza Biblioteczny Klub Filmowy. Tym razem miłośnicy sztuki filmowej zobaczą najnowszy film Janusza Kondratiuka „Jak pies z kotem”. Początek o godzinie 17.00.

sz

Najczęściej czytane