Wydrukuj tę stronę
niedziela, 15 wrzesień 2019 11:01

Znajdź z MOK swoją pasję

Napisała 
Znajdź z MOK swoją pasję fot. archiwum

Nauczą śpiewać, wprowadzą w świat teatru oraz pokażą, jak zbudować prawdziwego robota. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, ruszają zapisy na zajęcia dodatkowe w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym roku chętni wybierają spośród 34 warsztatów.

Coś dla siebie znajdzie osoba w każdym wieku, chcąca rozwijać swoje pasje. Placówka oferuje spotkania taneczne, muzyczne, aktorskie i plastyczne. Swoje miejsce znajdą też miłośnicy szachów, fantastyki czy robotyki.

- To nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale też okazja do rozwoju talentów i nawiązania nowych przyjaźni. Nasi wychowankowie biorą udział w wielu konkursach i przeglądach o zasięgu wojewódzkim czy ogólnopolskim. Zajmują wysokie lokaty w rywalizacjach tanecznych, teatralnych, muzycznych czy plastycznych - mówi Aneta Komsta, kierownik Centrum Kultury.

Zajęcia w MOK procentują w przyszłości. Ich uczestnicy nie spędzają godzin przed monitorem komputera. Są świetnie zorganizowani, biorą udział w licznych inicjatywach kulturalnych. Mimo napiętego grafiku, potrafią wygospodarować chwilę na codzienne przyjemności. Czują się związani z ośrodkiem. Podczas organizowanych przez niego imprez, chętnie angażują się jako wolontariusze, zdobywając ważne doświadczenia. Tak jest, na przykład w przypadku świdnickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chętnie odbywają w nim także praktyki.

Wśród tegorocznych propozycji znalazło się kilka nowości, z których ucieszą się osoby dbające o kondycję. Dla dzieci w wieku 5 - 8 lat powstała grupa Teatru Tańca Topaz Mini. Najmłodsi popracują nad zwiększeniem świadomości ciała, muzykalnością, plastyką ruchu oraz koordynacją. Młodzież od 13 roku życia wybierze się na zajęcia z jazzu. Dzięki nim młodzi tancerze poznają nową technikę, staną się bardziej wytrzymali oraz dowiedzą się, jak wyrażać emocje poprzez ciało, co na pewno przyda im się podczas występów na scenie.  

MOK nie zapomina również o dorosłych. Poza dobrą zabawą, organizowane w placówce spotkania dostarczą im niezbędnej dla zdrowia i dobrego samopoczucia porcji wysiłku fizycznego.

Zajęcia Latino solo - dla początkujących są przeznaczone dla kobiet w każdym wieku, chcących nauczyć się salsy, cha-chy albo rumby. Dadzą nie tylko możliwość poznania różnych stylów tańca, ale też pokażą przydatne ćwiczenia rozciągające i rozluźniające.

Nieco starszym mieszkańcom dedykowane są zajęcia z kultury fizycznej pod hasłem „Aktywny senior”. Kierowane są szczególnie do osób pragnących zachować zdrowie, sprawność ruchową oraz dobre samopoczucie, by jak najdłużej pozostać samodzielnym. Ćwiczenia zapobiegają chorobom naczyniowo-sercowym, osteoporozie, otyłości, cukrzycy czy zmianom zwyrodnieniowym. Kolejnym programem kierowanym do osób starszych jest Zumba Gold. Ze względu na tempo ćwiczeń, świetnie odnajdą się w nim także ci, którzy wracają do treningów po dłuższej przerwie oraz kobiety w ciąży. 

W ofercie ośrodka pozostało wiele grup kontynuujących ubiegłoroczne spotkania. Są to: Studio wokalne 24, zespoły muzyczne, Mania śpiewania, Helicopters Brass Orchestra, Świdnik Gospel Choir, chór męski „Arion”, Świdnicki Zespół Baletowy, Latino solo, Zespół Tańca Nowoczesnego „Fux”, Teatr Tańca Topaz, Taniec Współczesny Flex i Flex Mini, Zumba Masterclass, Zumba Junior/Family, Dziecięcy Teatr Ruchu „Stonoga”, Teatr „Puk-Puk”, Pracownia ceramiczna „Anima Art”, Grupa plastyczna „Pod błękitną paletą”, Pracownia malarstwa i rysunku „M”, Joga, Pilates Art zdrowy kręgosłup, Parkour, ArtAkrobatyka, Robotyka, Pracownia modeli kartonowych, Klub „Małego Modelarza” i modeli plastikowych, Klub szachowy „Huzar” oraz Klub fantastyki „Obelisk”.

Szczegółowy opis zajęć, ich harmonogram, regulamin, karta uczestnictwa oraz cennik dostępne są na stronie www.mok.swidnik.pl, w zakładce „Zespoły artystyczne” - Zapisy na zajęcia 2019.