• Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
środa, 05 czerwiec 2019 08:54

Artur debiutuje książką

Napisała 

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o Arturze Jasińskim, perkusiście zespołów DeGree i Acute Mind, który marzył o wydaniu książki dla najmłodszych. Świdniczaninowi wreszcie udało się zrealizować plany. 7 czerwca odbędzie się premiera jego debiutanckiej książki pt. „Baśń o dębowym sercu”.

- Jestem bardzo podekscytowany. Znalazłem się w całkiem nowej dla mnie sytuacji. Zwykle, gdy występuję na scenie, jestem z tyłu. Teraz wydałem książkę i będę spotykał się z czytelnikami. Już nie mogę się doczekać - mówi Artur Jasiński.

Jako pierwsi pisarza poznają najmłodsi. 7 czerwca, o godzinie 10.00, Artur odwiedzi Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, by opowiedzieć dzieciom historię bohaterskiego Antosia. Będzie mu towarzyszył Paweł Kasperek. Artysta, którego mieszkańcy naszego miasta mogą znać z historycznych murali, tym razem zajął się przygotowaniem ilustracji do książki. Jeśli pogoda dopisze, spotkanie odbędzie się w „Zaułku poetów” (skwer pomiędzy biblioteką a Przedszkolem nr 6). Szansę na poznanie obu artystów będą mieli również pozostali świdniczanie. 13 czerwca, o godz. 17.00 będą gościć w „Zaułku poetów”.

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży internetowej. Można ją zamówić w księgarniach internetowych PWN, Znak, TaniaKsiążka.pl. Jej cena okładkowa wynosi 29,90 zł

- Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne, będzie dostępna w Świdniku, w księgarni Libro, przy ul. Niepodległości. W przypadku innych miejsc, wszystko zależy od tego, jakie będzie zainteresowanie - tłumaczy Artur.

Oprócz książki w tradycyjnej wersji, dostępne będą również audiobook, do którego głosu udzielił Albert Osik, aktor filmowy i teatralny oraz e-book. Ich koszt to 29,90 zł (audiobook) i 19,90 zł (e-book).

Patronat honorowy nad książką objął burmistrz Waldemar Jakson.

__

„Baśń o dębowym sercu” - to historia w klasycznym stylu, stymulująca dzieci do używania wyobraźni. Opowiada o walce dobra ze złem, uczy szacunku do przyrody i zachęca do bycia szlachetnym. Głównym bohaterem jest mały Antek, który żyje w ogarniętej przez susze i nieurodzaj wsi. Nikt z jej mieszkańców nie wie dlaczego zielona niegdyś okolica stała się tak jałowa. W krytycznym momencie Antoś postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Wykazuje się odwagą, by stanąć twarzą w twarz ze strasznym, potężnym i magicznym dębem, a potem udać się w podróż na spotkanie z czarnoksiężnikiem Agenorem.

Najczęściej czytane