piątek, 31 maj 2019 08:22

Mistrzowie gry w kapsle

Napisane przez

W latach 60. i 70. Play Station ówczesnych dzieciaków. Podobno chłopaki bili się o prawo do kapsla z numerem startowym Ryszarda Szurkowskiego. Wczoraj gra w kapsle ożyła w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej, za sprawą pierwszej edycji Kapsel Cup.

Rywalizowano w dwóch kategoriach - juniorskiej, do i seniorskiej, powyżej 14 roku życia. W pierwszej wystąpiło 15 zawodników, w drugiej 5, w tym jeden poza klasyfikacją.

W pierwszej kategorii, z dużą przewagą, wygrał Mateusz Pecio. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Wójcik. Podium zorganizowane było eksperymentalnie, ponieważ brązowego medalu nie przyznano. Podobnie, wśród seniorów, wręczono tylko dwa puchary. Najcenniejszy, za pierwsze miejsce, odebrał Włodzimierz Radek, który w walce prowadzonej twardo, ale zgodnie z zasadami fair play, pokonał Andrzeja Praczuka. Obaj pstrykali kapslami do zdarcia paznokci, jednak smak zwycięstwa był silniejszy od bólu.

Sędziowie zawodów kilkakrotnie skracali trasę wyścigu, zaprojektowaną i wykonaną przez Grzegorza Dorobę, gdyż siły kapslarzy topniały gwałtownie i zaistniały obawy, że pierwszy, historyczny wyścig zakończy się nad ranem.

Zawody za nami, kurz bitewny opadł, ale tor pozostał. Kto chciałby spróbować sił w królewskiej konkurencji kapsla, śmiało może wstąpić do biblioteki. Jej dyrektor, Piotr Jankowski, zaprasza. Narodził się również pomysł organizacji stałego toru kapslowego na placu Konstytucji 3 maja.