• rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
czwartek, 30 maj 2019 08:11

Zapraszają na urodziny SDK

Napisane przez 

W tym roku Spółdzielczy Dom Kultury obchodzi 40-lecie działalności. Z tej okazji placówka zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie w dniach 1-2 czerwca, na boisku Świdniczanki, przy ul. Turystycznej. W programie jest mnóstwo atrakcji.

- Startujemy w sobotę, 1 czerwca, od godz. 10.00 - mówi Edyta Socha, kierownik SDK. - Na ten dzień zaplanowaliśmy wystawę pojazdów, które w codziennej pracy służą mundurowym oraz pokaz tresury psa policyjnego. Funkcjonariusze będą również prowadzić konkursy dla dzieci na temat bezpieczeństwa oraz znakować rowery. Chcemy przypomnieć wszystkim, którzy zechcą skorzystać z tej okazji, aby koniecznie zabrali dowód tożsamości. Nie zapomniała też o naszym święcie Straż Miejska, która przygotuje, między innymi, konkurs rowerowy. Zapowiedzieli się również z pokazami świdniccy strażacy.

W bloku artystycznym znalazły się występy Zespołów Tańca Nowoczesnego Ambarass oraz „Domino Jazz”. Zwieńczeniem muzycznych atrakcji będzie koncert lubelskiego zespołu rockowego „Chmiele”. Przez cały czas trwania festynu będą odbywać się animacje dla dzieci. Z myślą o nich organizatorzy przygotują dmuchany plac zabaw. Wszystkie atrakcje dla najmłodszych są bezpłatne.

Dla nieco starszych organizatorzy przygotowali festyn modelarski, połączony z warsztatami i konkursem na najpiękniejszy model. Nie zabraknie strzelnicy oraz mini akademii futbolu. Podczas imprezy będzie można spotkać się z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej i porozmawiać o bieżących sprawach mieszkańców.

Największą atrakcją pierwszego dnia festynu, będzie zjazd food trucków. Świdnik odwiedzi 16 aut przystosowanych do przygotowywania i wydawania posiłków. Każdy z samochodów zaproponuje oryginalne potrawy z różnych stron świata, na przykład amerykańskie tradycyjne burgery czy azjatyckie pierożki. Oferta powinna zaspokoić najwybredniejsze gusta pasjonatów jedzenia.

Drugi dzień urodzin SDK rozpocznie się o godz. 10.00 pokazem form pracy placówki oraz warsztatami rękodzieła. O godz. 13.00 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny MK zostanie odprawiona msza św. w intencji Spółdzielczego Domu Kultury. Oprawę muzyczną liturgii przygotuje chór „Tercja”, który od lat jest muzyczną wizytówką spółdzielczej kultury.

Hitem tego dnia pikniku będzie Holi Festival Poland, w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019. Autorzy tego projektu po raz pierwszy odwiedzą Świdnik.

- Na świdniczan czekać będą oryginalne kolorowe proszki w dziewięciu kolorach, wyrzutnie, barwne granity czy kolorowa wata cukrowa. Autorzy proponują zabawę w obrzucanie się kolorowym pyłem, przy muzyce DJ-ów. Wstęp na imprezę będzie również bezpłatny - dodaje szefowa SDK.

Obchody 40-lecia Spółdzielczego Domu Kultury odbędą się pod patronatem honorowym Jarosława Stawiarskiego, marszałka województwa lubelskiego, Przemysława Czarnka, wojewody lubelskiego, burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona oraz starosty powiatu świdnickiego Łukasza Reszki.

słs

Najczęściej czytane