• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
piątek, 10 maj 2019 10:31

Ja wam to zagram

Napisane przez 

W czwartek, świdniczanie wspominali prof. Wandę Wiłkomirską, światowej sławy skrzypaczkę i pedagoga, honorową obywatelkę naszego miasta. Jej sylwetkę, w 1. rocznicę śmierci, zaprezentowali uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich. Koncert „Ja wam to zagram” odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury.

- Dla nas była „cioteczką”, bo tak o sobie mówiła i prosiła, żeby tak się do niej zwracać. Znaliśmy ją jako osobę niezwykle skromną, ciepłą i kochającą muzykę, która była jej prawdziwą pasją i życiem – mówiła Beata Olszańska, dyrektor PSM.

Na scenie wystąpili: Roksana Trojanowska, Szymon Włodarczyk, Gabriela Śliwińska, Zuzanna Wójcik, Natalia Guz, Weronika Guz, Julian Cyran, Filip Cyran, Alicja Adamczyk i Iskander Alimbajew.

Publiczność obejrzała też fragment filmu „Ja wam to zagram”, w reżyserii Macieja Białobrzeskiego. Koncert poprowadzili Emilia Kopeć i Filip Cyran. Spotkanie przygotowali nauczyciele: Anna Dorochowicz, Iwona Godzik-Ćwiek, Magdalena Cyran i Jarosław Gadaj.

Zostań uczniem szkoły muzycznej

W placówce trwa nabór na rok szkolny 2019/2020. Szkoła oferuje naukę w cyklach 4- (dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat)  i 6-letnim (dzieci w wieku 6-10 lat). Do wyboru są takie instrumenty, jak: fortepian, akordeon, klarnet, saksofon, gitara, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, perkusja, flet poprzeczny i trąbka. Wnioski przyjmowane są w sekretariacie placówki, ul. Króla Pole 7. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 81 751 68 56. Kwestionariusz i kompendium wiedzy dla kandydata dostępne są również na stronie www.psm.swidnik.pl, w zakładce rekrutacja.

- Badanie przydatności odbędzie się 16 maja. Serdecznie zapraszam do naszej szkoły. Zajęcia uczą otwartości,  koncentracji, motywują do wysiłku. Są także źródłem artystycznego spełnienia i szkołą wrażliwości. Dają okazję do rozwijania talentu, a także do spotykania takich ludzi jak Wanda Wiłkomirska – zachęca B. Olszańska.

aw

Najczęściej czytane