• Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
wtorek, 09 kwiecień 2019 13:40

Weekend z motoryzacją

Napisała 
Weekend z motoryzacją fot. Strefa Historii

To będzie wielkie święto pasjonatów motocykli, samochodów i nie tylko. W sobotę i niedzielę, w Targach Lublin odbędzie się kolejna edycja MotoSession. Tradycyjnie, nie zabraknie na niej świdnickiego akcentu.

Tym razem Strefa Historii pokaże, między innymi, motocykle WSK MR 16C 175 ccm z silnikiem Formaero, na których jeździli zawodnicy sekcji motorowej Avii.

- Na jednym z nich zdobyto mistrzostwo Polski w rajdach szybkich, na innych dwa złote medale na sześciodniówce w USA. W kolekcji, którą zaprezentujemy, mamy też ciekawe egzemplarze przerobione i usprawnione przez zawodników oraz motocykl zrekonstruowany po pożarze. Jest również maszyna, na której w 1974 roku  objechano niemal cały świat - mówi Justyna Kowalczyk ze Strefy Historii.

Co jeszcze czeka na zwiedzających? Do ich dyspozycji będą dwie hale pełne wyjątkowych modeli samochodów i motocykli, pokaz Monster Truck Demolka, ekstremalne pokazy stuntu i trialu motocyklowego czy Drift Taxi. Nowością na wydarzeniu będzie helikopter. Chętni odbędą nim lot widokowy i zobaczą, jak stolica województwa wygląda z góry. Wiele emocji dostarczy możliwość przejażdżki Fordem Shelby GT500, Ferrari F430, Lamborghini Gallardo oraz
Harleyem-Davidsonem. Coś dla siebie znajdą miłośnicy Wrak-Race. Usiądą za kierownicą prawdziwego wraka, który brał udział w wyścigach oraz zmienią jego wygląd za pomocą farb.

Podczas MotoSession nie zabraknie spotkań ze specjalistami i gwiazdami motoryzacji. Gościem specjalnym będzie Piotr Gradkowski, jeden z najlepszych stunterów w Polsce oraz Alex Kurdecha, czterokrotny mistrz Polski w armwrestlingu. Swoje pięć minut będzie miała również moda. Legendarny Harley-Davidson przygotuje pokaz, na którym zaprezentuje kurtki motocyklowe oraz odzież codzienną.

Bilety na wydarzenie można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.tobilet.pl oraz www.kupbileciki.pl. Dostępne będą także w kasach podczas imprezy. W sobotę ich koszt to: normalne - 15 zł, ulgowe - 10 zł oraz rodzinne - 40 zł. Drugiego dnia imprezy wejściówki będą kosztowały: 20 zł (bilet normalny), 10 zł (ulgowy) i 40 zł (rodzinny). W kasach stacjonarnych dostępne będą również bilety weekendowe, obowiązujące przez cały czas trwania imprezy. Dorośli zapłacą 30 zł, natomiast osoby, którym przysługuje ulga - 20 zł. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.motosession.pl.

Najczęściej czytane