• Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
wtorek, 02 kwiecień 2019 10:15

Aktorzy na piątkę z plusem

Napisała 
Aktorzy na piątkę z plusem fot. www.facebook.com/zatargizteatrem

Licealna grupa Teatru Puk-Puk ma za sobą kolejny festiwal, na którym zaprezentowała najnowszy spektakl pt. „Łódeczka”, w reżyserii Katarzyny Marjasiewicz. Po świdnickim Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych „Żyć Pełnią”, widowisko zobaczyli uczestnicy Młodzieżowych Zatargów z Teatrem w Bolesławcu.

 „Łódeczka” to opowieść o nastoletniej skrzypaczce Zosi. Dziewczyna przeprowadza się z rodzicami do innego miasta, poznaje nowych przyjaciół i chłopaka, również zafascynowanego muzyką. Związek, który początkowo budzi nadzieję na coś pięknego, okazuje się jednak nie być taki dobry. Pozostawia widzów z wieloma pytaniami i otwartym zakończeniem całej historii.

- Festiwal sam w sobie bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Ponieważ wybraliśmy się na niego po raz pierwszy, nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Poziom spektakli był bardzo wysoki, a ludzie super utalentowani i z mega pozytywną energią. Po prezentacjach był czas na omówienia. Mogliśmy śmiało powiedzieć coś innym, a oni nam. Mieliśmy małe problemy ze skrzynkami, których używamy. Graliśmy na bardzo małej scenie w Teatrze Starym, więc perkusja, z której także korzystamy w naszym przedstawieniu również była nieco kłopotliwa. Dodatkowo, w uroczym Bolesławcu czekały na nas inne atrakcje takie, jak pokaz żonglerki ogniami, co było niesłychanie interesujące i ciekawe - relacjonują aktorzy.

Grupa, która na festiwal pojechała w nieco skromniejszym niż zwykle składzie, szybko odnalazła się w nowej sytuacji. W role głównych bohaterów - Zosi i Bartka, granych oryginalnie przez Zofię Gołaj i Bartosza Apanasienko, wcielili się Jagoda Żurek i Maciej Piasecki. I choć tym razem zespół wrócił z konkursu bez nagrody za spektakl, nie obyło się bez indywidualnych wyróżnień dla aktorów. Jurorzy docenili Karola Skwarczyńskiego i Adama Fałdygę.

Najczęściej czytane