• Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
czwartek, 14 marzec 2019 11:02

Zostań współtwórcą Świdkonu

Napisała 
Zostań współtwórcą Świdkonu fot. www.facebook.com/swidkon

Ostatni weekend marca będzie należał do miłośników fantastyki i pokrewnych z nią dzie­dzin. W naszym mieście odbędzie się dwunasta edycja konwentu Świdkon, której motywem przewodnim będzie Quest. Tradycyjnie, na jego uczestników czeka moc atrakcji: prelekcje, konkursy, turnieje, gry, warsztaty i pokazy.

- Uczestnicy są w różnym wieku i pochodzą z wielu zakątków Polski. To fascynaci fantastyki, ale przede wszystkim osoby zaczynające swoją przygodę z tym rodzajem rozrywki. Gorąco zapraszamy także rodziny i każdego, kogo ciekawi czym jest Świdkon. W ubiegłym roku gościli­śmy około 300 pasjonatów - mówi Maciej Nieszporek z ŚKF „Obelisk”.

Świdnicki Klub Fantastyki „Obelisk”, który wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury organizuje wydarzenie, za­chęca do współtworzenia imprezy. Do 16 marca każdy może zgłosić swoje propozycje programu, za po­średnictwem strony www.swidkon.org.

- Nie ograniczamy się do tematów typowo fantastycznych, więc jeśli ktoś chce zgłosić prelekcję na te­maty historyczne czy konkurs bio­logiczny, z chęcią rozważymy taką propozycję - tłumaczy pan Maciej.

Już teraz wiadomo, że w programie nie zabraknie Suchariady, czyli wiel­kich zawodów słabych żartów, kon­kursów muzycznych i serialowych czy turniejów różnych gier planszo­wych.

- Chcemy też rozszerzać wiedzę o grach fabularnych i pokazać, że są bardzo ciekawą alternatywą spę­dzania wolnego czasu dla osób w każdym wieku. Dlatego w tym roku będzie kilka prelekcji poświęconych właśnie im - dodaje M. Nieszporek.

Konwent odbędzie się 30 i 31 mar­ca, w budynku II Liceum Ogólno­kształcącego. Więcej informacji o Świdkonie można znaleźć na www.facebook.com/swidkon.

Najczęściej czytane