Wydrukuj tę stronę
piątek, 28 grudzień 2018 21:10

Świdnickie kolędowanie (foto)

Napisała 

Na pewno nie żałował ten, kto wybrał się na dzisiejsze „Świdnickie kolędowanie”. W wypełnionej po brzegi sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury zabrzmiały najpiękniejsze pieśni o narodzeniu Pańskim. Kolędy i pastorałki zaśpiewali artyści związani z naszym miastem.

Na scenie zaprezentowali się: Świdnik Gospel Choir z dyrygentem Grzegorzem Głuchem - gospodarze wieczoru, Renata Barańska-Gumieniak (autorka tekstów, kompozytorka, muzykolog, liderka zespołu PANdaMusic), Monika Kowalczyk (wokalistka, autorka muzyki i tekstów) oraz Maciek Olechnowicz (solista).

Wystąpiły również dzieci, na co dzień pracujące pod szyldem „Mania Śpiewania”, nad którymi opiekę sprawuje Ewa Kondrat. Wokalistom i chórzystom towarzyszyli instrumentaliści z Gospel Rain: Jakub Piotrowski (piano), Piotr Pawęska (bass), Filip Sykut (gitara) i Kacper Popek (perkusja). Usłyszeliśmy, między innymi: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”, „Gdy śliczna panna”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze" czy "W żłobie leży".

aw