• Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
wtorek, 20 listopad 2018 08:06

Nagrody dla artystów (foto)

Napisała 

Dzień Kultury stał się doskonałą okazją do wręczenia Nagród Burmistrza Świdnika osobom, które w 2017 roku osiągnęły sukcesy w tej właśnie dziedzinie. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury, a poprowadził ją radny Marcin Magier.

- Świdnik to taka mozaika złożona z kolorowych szkiełek, a jej istotnym elementem jest działalność kulturalna. Serdecznie dziękuję ludziom z nią związanym za to, co robią nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Gratuluję nagrodzonym i życzę dalszych sukcesów - mówił burmistrz Waldemar Jakson.

W uznaniu za całokształt działalności nagrodę otrzymała grupa taneczno-teatralna „Pasjonaci” ze Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. Zespół Tańca Nowoczesnego FUX i Świdnicki Zespół Baletowy odebrały wyróżnienie za osiągnięcia w twórczości i działalności artystycznej lub upowszechnianiu kultury. Z okazji jubileuszy nagrody powędrowały do Renaty Szurygi, malarki i instruktorki MOK, która obchodziła 20-lecie pracy twórczej, Beaty Olszańskiej, dyrektor PSM, z okazji 35-lecia pracy nauczycielskiej, a także do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich, świętującej 45-lecie działalności. Za upowszechnianie kultury w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach kulturalnych i oświatowych uhonorowano Iwonę Syrokę, instruktorkę zespołu FUX, Ewę Szalecką-Gronek ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Beatę Kamińską, instruktorkę Świdnickiego Zespołu Baletowego.

Na scenie zaprezentowali się: „Pasjonaci”, Julian Cyran, Filip Cyran i Magdalena Cyran z PSM I st. oraz Świdnicki Zespół Baletowy i ZTN FUX.

aw

Najczęściej czytane