• rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
środa, 28 listopad 2018 08:35

Chcą pojechać na ZEW

Napisała 

20 kapel, a wśród nich świdnicki The Backstage, ma szansę wystąpić podczas ZEW się budzi Festiwal w Cisnej, który odbędzie się w maju przyszłego roku. Aby tak się stało, zespół potrzebuje naszej pomocy.

Trzydniowa impreza przyciąga miłośników Bieszczad oraz mocnego, gitarowego grania.  Na scenie, obok największych gwiazd polskiej muzyki, wystąpi także pięć kapel, biorących udział w konkursie „Odkrycia ZEW 2019”.

Do pierwszego etapu zgłosiło się ponad 200 zespołów z całej Polski, reprezentujących różne brzmienia i gatunki. Wśród nich także The Backstage, który tworzą Michał Bednarz, Mateusz Kulczyński oraz Jakub Kawalerski. Kapela znalazła się w finałowej dwudziestce.

- Udział w imprezie jest dla nas bardzo ważny, ponieważ zagrają na niej gwiazdy polskiej muzyki rockowej oraz metalowej. Możliwość zaprezentowania się na tej samej scenie co Lao Che czy Nocny Kochanek, to duża szansa, a także nowe doświadczenie i pamiątka na całe życie - mówi Mateusz Kulczyński, wokalista zespołu.

O tym, czy świdniczanie wystąpią na festiwalu, zdecydują internauci. Na stronie www.konkurs.zewsiebudzi.pl rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do 15 grudnia. Każdy z nas może raz dziennie oddać głos na swoich faworytów. Pięć kapel, cieszących się największym powodzeniem, zagra na głównej scenie ZEW się budzi Festiwal.

Jakie plany na najbliższą przyszłość mają jeszcze młodzi muzycy ze Świdnika?

- Aktualnie pracujemy nad albumem, który planujemy wydać na przełomie stycznia i lutego 2019 roku. Mamy nadzieję, że w grudniu uda się zorganizować koncert przedpremierowy, na którym zaprezentujemy cały materiał, który znajdzie się na albumie - dodaje Mateusz.

Najczęściej czytane