• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
środa, 14 listopad 2018 14:22

Najlepsi z najlepszych

Napisała 

Kilka tygodni temu poznaliśmy najzdolniejszych recytatorów ze Świdnika, Mełgwi i Jackowa. W środę młodzi ambasadorzy słowa zmierzyli się w powiatowym etapie Konkursu Poezji Anny Kamieńskiej, organizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną.

W finale poetyckich zmagań wzięło udział 13 osób. Każda, poza twórczością Kamieńskiej, przygotowała wiersz Wisławy Szymborskiej lub  Michała Rusinka. Ich występom przysłuchiwały się Jadwiga Ciołek, Wioletta Kimak-Gębała oraz Marzena Targońska.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i osobom, które pomogły im się przygotować. Zdajemy sobie sprawę, jak wielki jest to trud i poświęcenie. Na waszych twarzach widziałyśmy, jak mocno przeżywaliście swoje występy i jak bardzo chcieliście zwyciężyć, chociaż zawsze powtarzam, że nie to jest najważniejsze. Liczy się przede wszystkim, że kochacie poezję i że chcecie się jej uczyć. Jesteście ambasadorami kultury polskiej i słowa, a to ogromny zaszczyt - mówiła w imieniu komisji Jadwiga Ciołek.

Jury nagrodziło dziewięć osób. W kategorii uczniów szkół podstawowych klas I-III najlepsza okazała się Gabriela Misiurek, drugie miejsce należało do Alicji Koszowskiej, a trzecie do Gabriela Iwaniuka. Wśród recytatorów szkół podstawowych klas IV-VI najwyższą lokatę zajął Mateusz Fałdyga, tuż za nim uplasowali się Natalia Szubtarska i Nikola Wójcik. W ostatniej kategorii, w której umiejętności recytatorskie zaprezentowała młodzież gimnazjalna, zwyciężył Bartosz Apanasienko. Na podium znaleźli się też Alicja Wasilewska oraz Kacper Wróbel.

Najczęściej czytane