• SH
  • Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • Slajd Wirtualny Spacer
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
wtorek, 30 październik 2018 10:52

To warto zobaczyć

Napisała 

Dziesięć filmów i tyle samo wyjątkowych opowieści zobaczymy wkrótce na wielkim ekranie. Już 6 listopada, w kinie Lot rusza jesienna edycja Przeglądu Filmowego „To warto zobaczyć”.

Podobnie, jak w poprzednim roku, miłośnicy kina obejrzą historie nagradzane i nominowane do wielu prestiżowych nagród, a wśród nich „W cieniu drzewa”, „Kamerdyner” czy „Księgarnia z marzeniami”.

Najbliższe seanse w kinie Lot:

21 listopada
„NA GŁĘBOKĄ WODĘ”, godz. 19:15

To historia Donalda Crowhursta, człowieka który z powodu problemów finansowych, decyduje się wziąć udział w samotnym rejsie dookoła świata, gdzie przyznawana jest nagroda pieniężna. Kłopot jednak w tym, że Donald nie ma zawodowego doświadczenia i dość szybko odkrywa, że samotna przeprawa przez morza i oceany jest trudniejsza, niż mógł podejrzewać.


. . .

22 listopada
„KOCHANKOWIE JEDNEGO DNIA”, godz. 19:15

Film o miłości, namiętności i nietrwałości związków. W jej centrum sytuuje się trójka bohaterów: 23-letnia Jeanne po bolesnym rozstaniu z chłopakiem zamieszkuje u ojca. Na miejscu okazuje się, że aktualna partnerka mężczyzny jest jej rówieśniczką.

. . .

1 grudnia
„KAMERDYNER”, godz. 19:30

Opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

. . .

4 grudnia
„W CIENIU DRZEWA”, godz. 19:30

Dwa małżeństwa, jedno drzewo i sąsiedzki konflikt, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

. . .

4 grudnia
„KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI”, godz. 19:15

Opowieść o miłości do książek i literatury, a także o marzeniach, które muszą zmierzyć się z ignorancją, zazdrością i fałszywą moralnością. Obraz nakręcono na podstawie nominowanej do Bookera powieści „The Bookshop” autorstwa Penelope Fitzgerald.

. . .

8 grudnia
„SOFIA”, godz. 19:15

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.

. . .

11 grudnia
„DZIEDZICZKI”, godz. 19:15

Refleksyjna opowieść o miłości, radości i potrzebie spełnienia wobec życiowych trudności. Zmysłowy, magnetyczny, emocjonalny film laureat dwóch srebrnych Niedźwiedzi na Festivalu w Berlinie.

. . .

13 grudnia
„GENTLEMAN Z REWOLWEREM”, godz. 19:15

Historia najbardziej czarującego złodzieja w historii, który wcale nie miał ochoty na to, żeby przejść na emeryturę, z więzienia uciekał 30 razy, a rabując banki nigdy nie zapominał o byciu gentlemanem. W tej komedii kryminalnej Robert Reford (w swojej ostatniej roli w karierze) wciela się w Forresta Tuckera, słynnego amerykańskiego kryminalistę.


. . .

KARNET NA WSZYSTKIE FILMY - 100 zł 
KARNET NA PIĘĆ DOWOLNIE WYBRANYCH FILMÓW - 60 zł
BILETY NA POSZCZEGÓLNE FILMY - 18,00 zł - normalny; 16,00 zł - ulgowy; 12,00 zł - grupowy

Najczęściej czytane