• rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
czwartek, 15 listopad 2018 10:07

Święto jazzu

Napisał 

Rusza 18. edycja Świdnik Jazz Festival. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Richard Bona.

16 i 17 listopada, w  sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury  wystąpią zarówno artyści wielkiego formatu, jak i lokalni muzycy. Nad całością imprezy patronat honorowy objął legendarny perkusista, Elvin Jones.

Pierwszego dnia swoje umiejętności zaprezentują uczestnicy zajęć muzycznych „Studio wokalne 24”, prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury. Młodzież wystąpi z koncertem zatytułowanym „Nie wie nikt”. Na scenie pojawi się również Świdnickie Towarzystwo Muzyczne z koncertem „Zacznij od Bacha oraz od Jazzu”. Na zakończenie usłyszymy Helicopters Brass Orchestra.

W sobotę na scenie wystąpi EABS (Electro-Acoustic Beat Sessions). Wrocławski septet kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom. Debiutancki krążek pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu - Krzysztofowi Komedzie.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Richard Bona - wokalista, basista, kompozytor, reżyser dźwięku i producent. Muzyk urodził się w 1967 r. w Mincie - małej wiosce w Kamerunie. Jako pięciolatek rozpoczął naukę gry na balafonie (melodyczny instrument perkusyjny z drewnianymi sztabkami), występując w zespole muzyki tradycyjnej, w którym grał jego dziadek. W wieku jedenastu lat rodzina przeniosła się do Douali, gdzie Bona zaczął się udzielać jako gitarzysta w zespole tanecznym. Odkrył wówczas swoje zainteresowanie muzyką jazzową. W 1989 r. przeprowadził się do Paryża, a następnie do Nowego Jorku (1995), szybko zyskując w obu miastach sławę jednego z najlepszych jazzmanów swojego pokolenia. W 1999 r. wydał pierwszą płytę zatytułowaną Scenes from My Life.

Program imprezy:

16.11.2018 r.

17:00 Studio wokalne 24, Świdnickie Towarzystwo Muzyczne (wstęp wolny)

20:00 Helicopters Brass Orchestra (wstęp wolny)

17.11.2018 r.

17:00 Electro-Acoustic Beat Sessions

20:00 Richard Bona Group

Ceny biletów:

EABS: normalny: 50 zł, ulgowy: 40 zł, grupowy: 30 zł

R. Bona Group: normalny: 100 zł, ulgowy: 90 zł, grupowy: 80 zł

Karnet na dwa koncerty: 110 zł

Najczęściej czytane