• Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
środa, 29 sierpień 2018 14:08

Taniec, a może robotyka?

Napisała 

W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny, a wraz z nim nie tylko lekcje, ale także dodatkowe zajęcia pozaszkolne. Miejski Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę spotkań na sezon artystyczny 2018/19. Mogą z nich skorzystać dzieci, młodzież i dorośli. Zapisy do poszczególnych grup już ruszyły.

- Staraliśmy się dostosować naszą ofertę do potrzeb mieszkańców Świdnika - mówi Ewa Jaśkowiak z MOK. - Warto pamiętać, że udział w zajęciach jest nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu. To także doskonały bodziec do rozwoju oraz integracji z rówieśnikami. Zapraszamy do grup: plastycznych, wokalnych, muzycznych, teatralnych, tanecznych, akrobatycznych oraz na spotkania klubów - szachowego, fantastyki, modelarskiego.

Tegoroczne nowości przeznaczone są głównie dla osób, które dbają o dobrą kondycję ciała i umysłu. Pierwsza z nich to joga, która pozytywnie wpływa na postawę i samopoczucie. Zajęcia, dzięki kombinacji ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągających, połączonych z medytacją i relaksacją, pomogą nabrać witalności i siły.

Można również skorzystać ze Stretching art., autorskich zajęć z wykorzystaniem metody Pilates, stretchingu oraz treningu równowagi. Adresowane są one przede wszystkim do tancerzy, ale nie tylko. Trening ma na celu poprawienie elastyczności i koordynacji ciała, uzyskanie lepszej mobilności stawów. Dla grup dziecięcych przewidziane są elementy zabawy, tańca i ćwiczenia w parach.

Pilates art. - zdrowy kręgosłup to propozycja dla osób dorosłych chcących popracować nad swoją postawą, świadomością ciała i elastycznością. Poprowadzi je instruktor Marta Szczecina-Nowosad, która przybliży także ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.

MOK przygotował także nowości dla najmłodszych. Są to zajęcia z robotyki. Dzieci w wieku 4-5 lat mogą skorzystać z warsztatów „Buduję i wiem”, podczas których odkrywać będą matematyczne i naukowe zależności, budując modele z klocków Lego® w oparciu o specjalnie instrukcje. Dla nieco starszych, w wieku 6-10 lat, przeznaczono „Robotykę dla Juniora”. Dzięki specjalnym zestawom klocków Lego® Technics zdobędą praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria/mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie. Kolejną nowością są zajęcia wokalne "Mania śpiewania" dla dzieci od 5 roku życia, które poprowadzi Ewa Konrad.

Ubiegłoroczną pracę kontynuować będą: Studio wokalne 24, Klub Małego Modelarza i Modeli plastikowych, Świdnicki Zespół Baletowy, Pracownia malarstwa i rysunku „M”, Helicopters Brass Orchestra, Klub fantastyki „Obelisk”, Świdnik Gospel Choir, Chór męski Arion, Zespół Tańca Nowoczesnego FUX, Pracownia Modeli Kartonowych, Grupa plastyczna „Pod Błękitną Paletą”, Dziecięcy Teatr Ruchu „Stonoga”, Klub szachowy Huzar, Teatr Puk-Puk, zespoły muzyczne, Pracownia Ceramiczna Anima Art, Teatr Maluch, ArtAkrobatyka, Taniec współczesny Flex i Flex Mini, Teatr tańca Topaz, Zumba Kids, Zumba Junior, Zumba dla dorosłych i Warsztaty fotografii cyfrowej.

Informacje na temat wszystkich zajęć, a także terminy pierwszych spotkań, cennik opłat, regulamin i karty uczestnictwa dostępne są na stronie www.mok.swidnik.pl.

- Prosimy o składanie kart uczestnictwa u instruktorów poszczególnych zajęć. Można to zrobić na spotkaniach organizacyjnych - dodaje E. Jaśkowiak.

aw

Najczęściej czytane