• Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
niedziela, 22 lipiec 2018 15:40

Rodzinne popołudnie (foto)

Napisała 

Słoneczna pogoda zachęcała dziś do wypoczynku poza domem. Część mieszkańców zdecydowała się spędzić niedzielę na odpuście oraz rodzinnym festynie, który odbył się w kościele pw. św. Kingi. Wśród atrakcji znalazły się, m.in. animacje, loteria fantowa oraz koncert lubelskich artystów. 

Wydarzenie, zorganizowane z okazji imienin patronki parafii, które przypadają na 24 lipca, odbyło się już po raz kolejny. Otworzyła je msza św. odpustowa. Później parafianie rozpoczęli wspólne świętowanie. Chętni mogli spróbować swojskich specjałów i przysmaków z grilla, kupić piękne drobiazgi pachnące lawendą i lawendowe smakołyki, wziąć udział w loterii fantowej, aukcji, zabrać do domu książkę, zakupioną w mobilnym antykwariacie, a nawet oznakować rower. Nie obyło się też bez wspólnego śpiewania i niespodzianek dla najmłodszych. Na dzieci czekał dmuchany zamek, animator zabaw, malowanie twarzy oraz przejażdżki meleksem. Ofiary, które przekazano podczas wydarzenia, zostaną przeznaczone na budowę nowego kościoła. Podczas festynu odbyła się również akcja oddawania krwi, którą zorganizowali krwiodawcy z klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik S.A.

Wieczorem, w murach budującego się kościoła odbył się koncert pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów. Artyści przygotowali autorskie aranżacje do tekstów Karola Wojtyły. Ich gośćmi specjalnymi był Chór Św. Kingi. Festyn zwieńczył Apel Jasnogórski oraz Światełko do nieba. 

Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Świdnik.

Najczęściej czytane