• rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
środa, 01 sierpień 2018 08:32

Zlot z gwiazdami

Napisał 

W ostatni weekend sierpnia nasze miasto odwiedzą motocykliści i gwiazdy sceny. Wszystko za sprawą XI Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli WSK i innych oraz Dni Świdnika. Jakie atrakcje czekają na nas podczas wydarzenia i jacy muzyczni goście zagrają?

Przygotowania do podwójnego wydarzenia są już bardzo zaawansowane. Tegoroczny XI Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK i innych, połączony z Dniami Świdnika, odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.

- Będzie to ciekawe i różnorodne wydarzenie - zapewnia Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Organizatorzy właśnie ujawnili pierwsze szczegóły programu. Wiadomo, że wydarzenie zostało zaplanowane na trawiastym boisku przy ul. Sportowej. Pierwsi motocykliści będą się mogli rejestrować już w piątek (24 sierpnia). Zlot rozpocznie się w sobotę (25 sierpnia) o godzinie 10.00 od rejestracji kolejnych osób i wystawy zabytkowych samochodów, motocykli, samolotów oraz pojazdów wojskowych. O tej samej porze ruszy także giełda staroci, hamownia i symulator jazdy na jednym kole.

Na godz. 13.00 został zaplanowany pokaz trialu motocyklowego. Godzinę później rozpocznie się wielka parada ulicami Świdnika. Jej uczestnicy przejadą pod budynek ratusza i w tym miejscu zlot zostanie uroczyście otwarty. Od godz. 16.30 na boisku trawiastym przy ul. Sportowej zaplanowane są kolejne tury pokazów trialu i konkurencje sprawnościowe dla motocyklistów. O godzinie 17.30 na scenie pojawi się rockowa legenda, zespół Acid Drinkers. Po solidnej dawce muzyki i kolejnym pokazie trialu, scenę przejmie Golec uOrkiestra. Sobotnim wydarzeniom będzie towarzyszyć również akcja honorowego oddawania krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego.

Niedzielne świętowanie rozpocznie o godz. 11.00 msza polowa. Od godz. 14.00 będzie można oglądać wystawę statyczną, motocykli i samochodów zabytkowych, a także spróbować swoich sił na hamowni i symulatorze jazdy na jednym kole. W niedzielę, goście wydarzenia również mogą liczyć na pokazy trialu motocyklowego, natomiast o godz. 16.00 umiejętności zaprezentuje Straż Pożarna. Od 19.00 uczestnicy zlotu i Dni Świdnika będą się bawić przy muzyce zespołu Łąki Łan. Tuż po nim wystąpi Happysad. Wydarzenie zakończy około godz. 22.30, pokaz sztucznych ogni.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Świdnicki Klub Motocyklowy „Usarz”.

Najczęściej czytane