• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
środa, 01 sierpień 2018 11:57

Świdnicki pokój zagadek

Napisała 

Łamigłówki, historia Świdnika i wszystko pod presją czasu. Jeszcze w tym roku w naszym mieście powstanie „Escape Room”.

Pomysł pojawił się wśród propozycji złożonych do zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zdobywająca coraz większą popularność na całym świecie gra przypadła do gustu również świdniczanom, którzy postanowili oddać na nią swoje głosy. Projekt poparły 333 osoby, tym samym uzyskał on dofinansowanie w kwocie 50 tysięcy złotych, a Miejski Ośrodek Kultury właśnie ogłosił konkurs na jego organizację.

Na czym polega „Escape Room”? Jego głównym celem jest wydostanie się z zamkniętego pokoju przed upływem określonego czasu, poprzez rozwiązanie wszystkich zagadek. Te mają dotyczyć lotniczego miasta.

- Pokój zlokalizowany będzie w budynku Centrum Kultury. Jego wystrój oraz znajdujące się w nim zagadki będą nawiązywać do historii i wydarzeń ważnych dla Świdnika. To nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy - mówi Katarzyna Bieniek z MOK.

W drodze konkursu wyłoniony ma zostać wykonawca przedsięwzięcia, który przygotuje pomieszczenie oraz opracuje fabułę i scenariusz gry. „Escape Room” ma być dostępny od października do końca grudnia.

- Przez ten czas realizacją projektu zajmie się zewnętrzna firma, zaś obsługą pokoju jej pracownik, tzw. mistrz gry. Nie wykluczamy jednak kontynuowania projektu, który mógłby funkcjonować już w strukturach naszego ośrodka. Wszystko zależy od mieszkańców i ich zainteresowania - dodaje K. Bieniek.

Najczęściej czytane