• Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
środa, 27 czerwiec 2018 12:15

Miejski folklor na początek

Napisała 
Miejski folklor na początek fot. www.maciejowakapela.pl

Nie od dziś wiadomo, że taniec łączy pokolenia. Właśnie z takim przesłaniem świdnickie instytucje - Miejski Ośrodek Kultury, Miejskie Centrum Usług Socjalnych oraz Spółdzielczy Dom Kultury zapraszają mieszkańców na „Letnie potańcówki”.

To już czwarta edycja tanecznych spotkań organizowanych w naszym mieście. Co roku, na muszli koncertowej MCUS, co tydzień gromadziło się nawet 100 osób w różnym wieku, od nastolatków po seniorów. Także w tym, na miłośników tańca czekają najpiękniejsze utwory z lat ubiegłego wieku, jak i współczesnej muzyki rozrywkowej.

- Zapraszamy świdniczan w godz. 17.00 - 20.00, w każdy czwartek - zachęca Katarzyna Bieniek z MOK w Świdniku. - Pierwsza potańcówka odbędzie się 5 lipca, a całą zabawę zakończymy 6 września.

Na inauguracji wydarzenia wystąpi Maciejowa Kapela z Lublina. Muzycy wykonują przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru, a także piosenki kabaretowe, wojskowe i ludowe. Na ich koncertach nie brakuje wyrafinowanego poczucia humoru czy zabawnych scenek.

Co czeka na mieszkańców w kolejnych tygodniach? Pomysłodawcy na razie nie chcą zdradzać szczegółów, ale już teraz wiadomo, że do udziału we wspólnej zabawie zaprosili zespoły muzyczne, DJ-ów, a także animatorów organizujących zabawy i konkursy.

- Zadbamy o to, aby każdy znalazł coś dla siebie. To świetna alternatywa spędzenia wolnego czasu dla osób w różnym wieku, począwszy od seniorów, młodzież oraz rodziców z dziećmi - dodaje K. Bieniek.

Najczęściej czytane