• Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
wtorek, 12 czerwiec 2018 08:57

Teatr Puk-Puk z nagrodą

Napisała 
Teatr Puk-Puk z nagrodą fot. Katarzyna Marjasiewicz

To był udany czas dla świdnickiego Teatru Puk-Puk, który działa przy Miejskim Ośrodku Kultury. Niedawno grupa zajęła trzecie miejsce w I Międzynarodowych X Ogólnopolskich Prezentacjach Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.

Młodzi aktorzy zmierzyli się z zespołami z całej Polski, a także z Węgier, Ukrainy i Słowacji. W trakcie trzydniowego festiwalu wzięli udział w licznych warsztatach i obejrzeli wiele ciekawych prezentacji.

- Jedne autorskie, inne na podstawie literatury. Wszystkie były na bardzo wysokim poziomie - mówi Katarzyna Marjasiewicz, opiekunka Teatru Puk-Puk.

Świdniczanie zagrali spektakl pt. „Głusi”, w reżyserii Katarzyny Marjasiewicz, za który wcześniej otrzymali, m. in. I nagrodę na 40. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. To opowieść o grupie przyjaciół, których połączyła pasja do teatru. Pokazuje relacje młodych ludzi z rodzicami. Bohaterowie buntują się przeciwko otaczającej ich rzeczywistości, zakazom i nakazom, które ograniczają ich wolność. Walczą o prawo do szczęścia i szacunek do własnych zainteresowań.

Umiejętność mówienia o problemach dzisiejszej młodzieży docenili również jurorzy festiwalu w rodzinnym mieście Tadeusza Kantora - Wielopolu Skrzyńskim. Jan Peszek, Anna Mroza-Sowa, Bogdan Renczyński, Janusz Pokrywka oraz Czesław Drąg przyznali zespołowi trzecią nagrodę.

- Byli wzruszeni, ponieważ patrzyli na spektakl także jako rodzice. Docenili tempo widowiska, jego świeżość i wielowymiarowość. Chwalili też jednego z naszych aktorów - Karola Skwarczyńskiego, za jego umiejętności improwizatorskie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, bo zajęliśmy najwyższą lokatę spośród teatrów młodzieżowych - tłumaczy K. Marjasiewicz.

Ci, którzy chcieliby zobaczyć Teatr Puk-Puk w akcji, będą mieli do tego okazję już wkrótce. 19 czerwca grupa wystąpi w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury, podczas Finału Sezonu Artystycznego.

Najczęściej czytane