• Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
środa, 04 lipiec 2018 11:57

Świdnik w kadrze (konkurs)

Napisała 
Świdnik w kadrze (konkurs) fot. kadr z filmu Marcina Łuczaka, zwycięzcy 8. edycji

Kilka historii zawartych w minucie nagrania i tylko jeden zwycięzca. Rusza kolejna edycja konkursu „Nakręcone Miasto”, czyli Amatorskich Filmów Jednominutowych o Świdniku.

Aby wygrać, wystarczy w ciągu minuty przedstawić lotnicze miasto pamiętając, że Świdnik to nie tylko bloki, jego historia i mieszkańcy. Można to zrobić w różny sposób, metaforyczny lub dosłowny.

- Wszystko zależy od naszej wyobraźni - mówi Sandra Rutkowska z Miejskiego Ośrodka Kultury. - Poprzednie edycje pokazują, jak zaskakujący może być werdykt jury. Nie zawsze liczy się tylko sprzęt i montaż filmu. Czasem wystarczy po prostu dobry pomysł czy emocje ukazane w jednej minucie. Może to być pewna historia, która dzieje się w naszym mieście. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców, ale także do osób, które po prostu lubią Świdnik, bądź są z nim związani.

O tym, kto zostanie laureatem 9. edycji „Jednominutówek” zadecyduje profesjonalne jury, związane ze światem filmu i mediów. Pierwsze miejsce warte jest 1000 złotych. Swoje wyróżnienie przyzna także publiczność.

Termin dostarczania prac upływa 31 sierpnia. Film wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury lub nadesłać pocztą na adres MOK, al. Lotników Polskich 24, 21-040, Świdnik, z dopiskiem „Nakręcone Miasto”. Film powinien zostać zapisany w rozszerzeniach AVI, MP4 lub WMV na nośniku DVD. Materiały dłuższe niż 60 sekund lub zawierające dane osobowe autora zostaną odrzucone.

Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce Nakręcone Miasto. Konkursowe prace z poprzednich edycji można obejrzeć na naszym kanale Youtube: Świdnik - Wysokich Lotów.

Najczęściej czytane