• Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 26 marzec 2018 08:23

Jedyna taka noc

Napisał 

Przedstawienia, koncerty, wystawy, pokazy taneczne i instalacje plastyczne. Takich atrakcji ma nie zabraknąć podczas Świdnickiej Nocy Kultury. Wydarzenie zostało zaplanowane na 23 czerwca. Miejski Ośrodek Kultury właśnie ogłosił konkurs na jego organizację.

Pomysł na Świdnicką Noc Kultury pojawił się wśród propozycji złożonych do zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Projekt spodobał się mieszkańcom, którzy postanowili oddać na niego swoje głosy. Pomysł poparło 475 osób, tym samym uzyskał on dofinansowanie i wszedł do tegorocznego miejskiego budżetu. Właśnie ruszyły przygotowania do Świdnickiej Nocy Kultury. Zgodnie z planami odbędzie się ona z 23 na 24 czerwca. Wydarzenia rozpoczną się około 17.00 i zakończą następnego dnia rano.

- Ogłosiliśmy już konkurs na organizację tego wydarzenia - mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. - Po jego rozstrzygnięciu będzie wiadomo, jakie konkretnie atrakcje pojawią się podczas Nocy Kultury.

Wiadomo jednak, że przedstawione propozycje powinny być różnorodne i atrakcyjne. Pomysłodawcy projektu zakładali, że na terenie całego miasta, również w miejscach na co dzień niezwiązanych z kulturą, będą odbywały się tej nocy koncerty, wystawy, instalacje plastyczne czy pokazy. Przygotowane oferty muszą zmieścić się w kwocie 50 tys. zł, bo tyle dofinansowania uzyskał projekt. Nie będzie to jednak główne kryterium ich oceny.

- Propozycje przedstawione przez oferentów będą analizowane nie tylko pod kątem finansowym, ale przede wszystkim merytorycznym. W tym celu zostanie powołana komisja składająca się z przedstawicieli środowisk kulturalnych i samorządowych - tłumaczy A. Żurek.

Jej członkowie będą oceniać, między innymi, atrakcyjność i innowacyjność złożonych ofert.

Najczęściej czytane