• Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
czwartek, 15 luty 2018 10:56

Wspólnie dla Pawełka

Napisała 

Koncerty, występy taneczne, licytacje i bieg charytatywny. Wszystko po to, by pomóc zdobyć fundusze na leczenie Pawełka Łagowskiego ze Świdnika, który od urodzenia choruje na porażenie mózgowe.

Jego walka z chorobą trwa już blisko 9 lat. Chłopiec urodził się z dużym niedotlenieniem mózgu. Gdy skończył dwa miesiące rozpoczęto jego rehabilitację. Miesiąc później pojawiły się pierwsze napady padaczki. Nie mówi, nie jest też w stanie siedzieć ani chodzić, dlatego wymaga całodobowej specjalistycznej opieki. Szansą na poprawę jego stanu zdrowia jest stała, kompleksowa rehabilitacja. Dzięki systematycznej pracy rodziców i lekarzy widoczne są postępy. Po kilku latach leczenia udało się opanować ataki padaczkowe, jednak drogie lekarstwa i kwestie finansowe odgrywają znaczącą rolę w procesie zatrzymania postępu choroby.

W naszym mieście nie brakuje osób niosących bezinteresowną pomoc innym. Na 18 marca zaplanowano akcję „Gramy i biegamy dla Pawełka”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

Organizatorzy: Spółdzielczy Dom Kultury, Stowarzyszenie Biegający Świdnik i Miejski Ośrodek Kultury przygotowali wiele atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się biegiem charytatywnym, którego uczestnicy wystartują o godz. 10.00, spod kina Lot. Następnie w sali widowiskowej Centrum Kultury odbędą się koncerty. Na scenie zobaczymy, między innymi zespoły taneczne Ambarass, Domino Jazz, FUX, FLEX, Świdnicki Zespół Baletowy czy grupę teatralno-taneczną „Pasjonaci”. Usłyszymy też Monikę Kowalczyk, chóry oraz uczniów świdnickiego Ogniska Muzycznego.

Nie zabraknie też kiermaszu ciast i licytacji przedmiotów. Organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje dla dzieci, a także pokazy sprzętu straży pożarnej. Szczegóły są dostępne na stronie: Gramy i biegamy dla Pawełka.

________________________
Jak pomóc? Wpłat można dokonywać na stronie 
www.dzieciom.pl/podopieczni/20439Można również przekazać 1% podatku. W formularzu PIT należy wpisać KRS 0000037904 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%: 20439 Łagowski Paweł

Najczęściej czytane