Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 22 styczeń 2018 11:28

Dołącz do Akademii

Napisała 

Jak wyglądała droga Polski do wolności, jakie znaczenie miał dla niej marszałek Józef Piłsudski i jak po I wojnie światowej kształtowały się granice naszego państwa? Na te wszystkie pytania postarają się odpowiedzieć pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej oraz Strefy Historii, którzy zapraszają na wykłady w ramach cyklu „Akademia Niepodległości”.

- To projekt z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, realizowany w całym kraju. Świdnik, obok Krasnegostawu i Włodawy, jest jednym z trzech miast w regionie, które biorą w nim udział - mówi Justyna Kowalczyk ze Strefy Historii.

Spotkanie inaugurujące odbędzie się już 24 stycznia, o godzinie 17.00 w Strefie Historii (II piętro Galerii „Venus”). Tego dnia pasjonaci historii wysłuchają prelekcji pt. „Józef Piłsudski - twórca Niepodległej”, dra hab. Tomasza Panfila.

Kolejny wykład pt. „Polski wiek XIX - wiek powstań”, który poprowadzi dr hab. prof. nadzw. Marcin Kruszyński, odbędzie się 15 lutego, o godz. 17.00 w bibliotece miejskiej. Wstęp wolny.