• Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
niedziela, 14 styczeń 2018 09:26

Gramy z Orkiestrą! (na żywo)

Napisała 

Informacje na bieżąco, galeria zdjęć i filmy. Zapraszamy serdecznie na relację z 26. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świdnicki finał odbywa się w Centrum Kultury, przy al. Lotników Polskich 24.


20.43 Światełko do nieba zakończyło 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy, że byliście z nami! Dziś udało się zebrać 62 338 zł. Spokojnej nocy! :)

19.18 Ostatni muzyczny punkt programu - W.E.N.A. Tegoroczny finał WOŚP powoli dobiega końca. Zwieńczeniem wydarzenia będzie światełko do nieba - godz. 20.00, skate park przy Centrum Kultury. Widzimy się na miejscu! :)

18.30 Zgodnie z zapowiedzią :) Zespół Tańca Nowoczesnego FUX:

17.59 Dziś mogliśmy też posłuchać wokalistów ze Studia Wokalnego 24, działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Jego instruktorem jest Robert Dorosz. Poniżej kilka zdjęć i filmy. Trwają licytacje, a na koncie Orkiestry jest już 16899 złotych! Za kilka minut zobaczymy Zespół Tańca Nowoczesnego FUX. O godz. 19.00 zapraszamy na koncert rapera W.E.N.A.! :)

17.30 Sceną zawładnął Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”! :)

16.20 Trwa licytacja główna. Znamy już kilku zwycięzców. Złote serduszko ufundowane przez sklep jubilerski Karat zostało sprzedane za 1500 złotych! Za koszulkę przekazaną przez Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik zapłacono 150 złotych :)

15.59 Zaczynamy licytację główną! :) Mamy też informację dotyczącą zbiórki pieniędzy w naszym mieście - na liczniku Orkiestry jest 9912 złotych!

15.33 Zmiana klimatu na coś mocniejszego - Mateusz Kulczyński, Michał Bednarz, Karol Błaszczak i Jakub Kawalerski czyli zespół Backstage:

14.44 Na scenie Świdnik Gospel Choir, pod dyrekcją Grzegorza Głucha:

14.36 Jeszcze przed występami - Studio Wokalne 24:

14.31 Wielkimi krokami zbliżamy się do licytacji głównej. Początek już o godz. 16.00! Wśród przekazanych przedmiotów znajdziemy śmigłowiec, podarowany przez burmistrza Waldemara Jaksona. Na miłośników sportu czeka koszulka, proporczyk, dwie odznaki oraz piłki  z autografami piłkarzy i siatkarzy Avii Świdnik. Do wylicytowania będą również dwa bilety na lutowy koncert Korteza :)

14.22 Zawsze jest czas na selfie :D Świdnik Gospel Choir:

14.06 Kolejna część programu Orkiestry ruszyła i będzie grać do 20.00! :) Właśnie trwa występ Dziecięcego Chóru Gospel z Moniką Kowalczyk na czele.

13.51 Alicja, Patrycja, Alicja i Julia to jedne z wielu wolontariuszy, którzy kwestują od godz. 7.00. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy, 26. finał WOŚP może przebiegać sprawnie. W imieniu organizatorów - serdeczne dzięki!

13.40 Występem grupy Ole Babki zakończono blok teatralno-taneczny. Przed nami druga część 26. finału, którą rozpocznie Dziecięcy Chór Gospel i Świdnik Gospel Choir.

13.30 Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass i Domino Jazz:

13.20 Na scenie Świdnicki Zespół Baletowy I, którego instruktorem jest Beata Kamińska:

13.10 Zespół Tańca Współczesnego FLEX:

12.59 Między występami odbywają się też licytacje przedmiotów :)

12.55 Teatr Tańca:

12.43 Coraz więcej mieszkańców przybywa do Miejskiego Ośrodka Kultury, wzrasta także licznik świdnickiej Orkiestry. Będzie kolejny rekord? :)

11.30 Za nami występ Teatru Maluch. Najmłodsi aktorzy uwielbiają świdnicką Helicopters Brass Orchestra, dlatego swój występ dedykowały wieloletniemu dyrygentowi orkiestry - Henrykowi Maruszakowi.

11.25 Teatr Tańca czeka już na swój występ :)

11.15 Finał WOŚP to nie tylko występy taneczne i muzyczne. Na najmłodszych czekają jeszcze inne atrakcje - stoisko z malowaniem twarzy, warsztaty modelarskie przygotowane przez Klub Modelarski Taurus i Strefę Historii, otwarte zajęcia pracowni ceramicznej, a także kraina zabawy z firmą Skokoland.

11.09 Takiego występu jeszcze nie było! Taniec orientalny w wykonaniu Joanny Dudek, instruktor, między innymi, Świdnickiego Zespołu Baletowego II.

11.02 Na scenie Teatr Stonoga, dawniej Dziecięcy Teatr Ruchu, działający w Miejskim Ośrodku Kultury. Dzieci zaśpiewały utwór „Kolęda prosta jak drut”. Instruktorem grupy jest Magdalena Mazurek-Chlebuś.

10.55 Jednym z pierwszych wylicytowanych przedmiotów był... kubek :) Jego nowym właścicielem została pani Zofia.

Pola razem z tatą i starszą siostrą wylicytowali koszulkę. Pamiętajcie o licytacji głównej, początek o godz. 16.00!

10.34 Dzieci, młodzież i dorośli... Wszyscy tańczą Zumbę! :) To nowa propozycja zajęć w Miejskim Ośrodku Kultury. Za nami pierwsze występy taneczne i licytacje!

10.15 Dla najmłodszej grupy ze Świdnickiego Zespołu Baletowego II to pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Przyznajemy szczerze - poszło Wam świetnie! :)

10.15 I zaczęło się... Polonezem i krakowiakiem w wykonaniu najmłodszych artystów! :)

09.58 - Szczytny cel i świetna atmosfera, dlatego nie mogło nas tu dzisiaj zabraknąć - mówią zgodnie Aleksandra, Kinga i Alicja, które postanowiły zostać wolontariuszkami WOŚP. W naszym mieście zbiórka prowadzona jest od godz. 7.00. Uczestniczy w niej ponad 100 wolontariuszy.

09.53 Jesteście gotowi? :) Na początek usłyszymy najmłodszych świdniczan - zespół Psotki z Przedszkola nr 7. Zapraszamy do sali widowiskowej MOK!

09.33 Dziś rusza 26. finał WOŚP. Organizatorem wydarzeń w naszym mieście jest Miejski Ośrodek Kultury. Startujemy o godz. 10.00. Poniżej prezentujemy Państwu szczegółowy program imprezy:

PROGRAM:

10.00 - 13.30 Blok teatralno-taneczny (sala widowiskowa)

Zespół „Psotki” (Przedszkole nr 7), Świdnicki Zespół Baletowy II (MOK), Zumba, Dziecięcy Teatr Ruchu (MOK), Teatr Maluch (MOK), Teatr Tańca, Zespół Tańca Współczesnego FLEX (MOK), Taniec orientalny, Świdnicki Zespół Baletowy I (MOK), Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass (SDK), Domino Jazz (Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk w Dominowie), Ole Babki (MOK)

13.30 - 16.00 Blok muzyczny:

Dziecięcy Chór Gospel (MOK), Świdnik Gospel Choir (MOK), Studio wokalne 24 (MOK), Zespół Backstage

16.00 - licytacja główna

17.00 - Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”

18.00 - Zespół Tańca Nowoczesnego FUX (MOK)

19.00 - W.E.N.A.

20.00 - Światełko do nieba (skate park)

Imprezy towarzyszące (sala kameralna):

dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, figurki z balonów, warsztaty ceramiki, warsztaty modelarskie

Najczęściej czytane