Wydrukuj tę stronę
wtorek, 05 grudzień 2017 15:30

Czytelnia jak nowa

Napisał 

Nowe stanowiska komputerowe, telewizor, wkrótce konsole Play Station, tablety, zmienione nie do poznania pomieszczenia. Dziś oficjalnie zainaugurowano działalność MediaStrefy, którą stanowi zmodernizowana część biblioteki.

- Czytelnia starego typu, w dobie dostępu do Internetu nie miała już racji bytu w dotychczasowym kształcie - mówił Mirosław Król, dyrektor MPBP w Świdniku. - Pojawiła się jednak możliwość skorzystania ze środków przeznaczonych na gminny budżet obywatelski. Muszę się pochwalić, że nasz projekt uzyskał w głosowaniu świdniczan, drugą lokatę. Otrzymane w ten sposób 100 tys. zł przeznaczyliśmy na podniesienie standardu miejsca, zakup nowoczesnego sprzętu, stworzenie nowego klimatu podkreślającego lokalną tożsamość Świdnika.

W zbiorach MediaStrefy znajdują się już audio i e-booki, filmy DVD, płyty muzyczne, gry PlayStation oraz zaopatrzony w 1300 tytułów książek drugi czytak dla osób niewidomych lub niedowidzących.

- Modernizacja pomieszczeń biblioteki  jest elementem polityki zrównoważonego rozwoju, jaką prowadzą władze samorządowe miasta - podkreślał burmistrz Waldemar Jakson. - Mam nadzieję, że w przyszłości wzbogaci się ona o kolejne pomieszczenia, które poprawią wygodę i jakość pracy.

Tymczasem na remonty czekają następne, istniejące pomieszczenia biblioteczne, dla których przygotowano już projekt budowlano-aranżacyjny. 

Projekt „Mediastrefa - czytelnia multimedialna” powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Kosztował 100 tys. zł.

Galeria