W kręgu poezji - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 14 listopad 2017 09:23

W kręgu poezji

Napisała 
W kręgu poezji Od lewej: Katarzyna Mądrachowska, Alicja Jachiewicz-Szmidt, Katarzyna Biszkont

Recytatorzy z II LO nie spoczywają na laurach. Tym razem sukcesem może pochwalić się Kasia Biszkont, uczennica klasy II A. Zdobyła III nagrodę podczas I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”.

W etapie wojewódzkim licealistka, która uczy się w klasie matematycznej, rywalizowała z ponad 20 uczestnikami, w ogólnopolskim z 11. Uznanie jury zdobyła za interpretację fragmentu prozy „I boję się snów” Wandy Półtawskiej oraz wiersza „Śnieg” Grażyny Chrostowskiej.

- Oceniały nas panie: aktorka Alicja Jachiewicz-Szmidt, Barbara Oratowska, dyrektor Muzeum „Pod Zegarem” oraz Roma Drozdówna z Teatru im. Andersena w Lublinie. Nie czułam się zbyt pewnie i nie spodziewałam się, że nagrodzą moją recytację. Oczywiście, to dla mnie duża satysfakcja i bardzo się cieszę z tego wyróżnienia - mówi Kasia Biszkont.

Przed finałem konkursu odbyły się warsztaty kultury słowa, prowadzone przez Alicję Jachiewicz-Szmidt. Aktorka podpowiadała młodzieży, między innymi, w jaki sposób przygotowywać się do występów, jak pracować z tekstem, gestem i głosem.

Przed drugoklasistką, którą do recytatorskich zmagań przygotowuje Katarzyna Mądrachowska, kolejne wyzwania. Niebawem wystąpi w Jesiennym Konkursie Recytatorskim w Lublinie oraz w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lubelskiej.

aw