Taneczny jubileusz - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 30 październik 2017 11:56

Taneczny jubileusz

Napisała 

Chóralne „Sto lat” zakończyło jubileusz 25-lecia artystycznej pracy Edyty Sochy i jej zespołu tańca nowoczesnego „Ambarass” ze Spółdzielczego Domu Kultury. Podczas uroczystości nie zabrakło wspomnień, wzruszeń, podziękowań, znakomitych występów, a przede wszystkim obecności kilku pokoleń świdniczan, którzy przez ćwierć wieku zasilali skład formacji.

Poświęcenie i ciężka praca instruktorska, zostały docenione przez władze gminy i Spółdzielni Mieszkaniowej. Podczas uroczystości Konrad Sawicki, przewodniczący Rady Nadzorczej SM i jednocześnie radny Rady Miasta wręczył zespołowi i jego założycielce, odznaczenia Amicus Civitatis (Przyjaciel Miasta), nadane przez burmistrza Waldemara Jaksona.

Urodziny „Ambarassu” uświetniły również inne zaprzyjaźnione zespoły, między innymi z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku oraz sąsiedzkich placówek w Głusku i Mełgwi.

- Nauka tańca to ogromne wyzwanie, dające wiele satysfakcji - powiedziała E. Socha. - Dzięki niej dzieci i młodzież odnajdują życiową pasję, która trwa niejednokrotnie do końca życia. W Świdniku i sąsiednich gminach działa wiele grup tanecznych, od klasycznego baletu zaczynając, a na hip-hopie kończąc. Nie stanowimy dla siebie konkurencji, ale znakomicie się uzupełniamy, dając ogromnej rzeszy młodych ludzi możliwość spełniania własnych marzeń i osiągania sukcesów w tej trudnej sztuce.

słw

Wydarzenie zostało zrealizowane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu „Nasze siedmiomilowe buty”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.